za
Kadra kierownicza Ripple Labs świętuje.

Ripple Labs świętuje – wygrana bitwa z SEC i największy wzrost XRP od 3 miesięcy!

Spór pomiędzy SEC a Ripple Labs wchodzi w decydującą fazę i dzieją się rzeczy wręcz niespodziewane. Sąd postanowił wycofać oskarżenia i oczyścić z zarzutów zarówno Brada Garlinghouse’a, jak i Chrisa Larsena. Krytpowalutowa społeczność przyjęła tą decyzję z euforią, ponieważ jest to kolejny dowód na to, że z SEC można wygrać. XRP wzrósł o blisko 6% w przeciągu jednej doby – Ripple Labs świętuje.

Sąd wycofał oskarżenia przeciwko dyrektorom Ripple Labs

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zdecydowanie nie ma powodów do radości. Jej spór z Ripple Labs, który ciągnie się od 2020 roku, nie idzie po ich myśli. Kolejne zwycięstwa Ripple Labs pokazywały kierunek, w jaki zmierzać może cała sprawa, jednakże czwartkowa decyzja amerykańskiego sądu zaskoczyła nawet samą kadrę kierowniczą Ripple.

Sąd postanowił wycofać oskarżenia wobec CEO Ripple Brada Garlinghouse’a oraz prezesa wykonawczego Chrisa Larsena. Kadra kierownicza Ripple była oskarżona o rzekome naruszenie przepisów dotyczących sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych. Samo kierownictwo Ripple określiło decyzję sądu jako „zdumiewające ustępstwo” ze strony SEC.

Warto zaznaczyć, że wycofanie oskarżeń w kierunku kardy kierowniczej Ripple nie oznacza umorzenia postępowania w sprawie samej firmy. Niemniej jednak kolejne przegrane batalie na drodze do następnego spotkania pomiędzy SEC a Ripple w sądzie, dają wiele do myślenia. Przede wszystkim, informacje te pozytywnie oddziałuje na rynek. Okazuje się, że SEC nie jest nieomylnym szeryfem.

Wzrost XRP.
Źródło – Coingecko.com

Ripple Labs świętuje razem ze swoją kryptowalutową społecznością

Pokłosiem wiadomości o wycofaniu zarzutów wobec kadry kierowniczej, jest wzrost XRP. W przeciągu dobry kryptowaluta od Ripple Labs wzrosła o blisko 6 %. Jest to największy jednodniowy wzrost od 3 miesięcy. Warto dodać, że nie tylko XRP idzie w górę, ponieważ wykresy giełd kryptowalutowych zalały się dzisiaj zielenią. Uptober pełną parą.

Kontynuacja sporu pomiędzy SEC a Ripple Labs przewidziana jest na kwiecień 2024, zaraz po halvingu BTC. Do tego czasu pozostało pół roku, dlatego wiele może jeszcze wpłynąć na kwietniową kontynuację batalii sądowej. Niemniej jednak kryptowalutowa branża z optymizmem przyjmuje kolejne wiadomości o przegranych bitwach SEC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 438,97 USD0,06%
Ethereum logo
EthereumETH
3518,56 USD0,37%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,51 USD1,04%
Solana logo
SolanaSOL
134,86 USD-0,73%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3519,23 USD0,36%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,13%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,64 USD6,33%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,30%