Rezerwa Federalna USA może zaklasyfikować kryptowaluty jako pieniądze

Regulation cz binance

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ujawniła, że rozważa zaklasyfikowanie walut cyfrowych jako legalnej waluty. Ogłoszenie jest ściśle związane ze złożoną ostatnio […]

bitbay zonda

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ujawniła, że rozważa zaklasyfikowanie walut cyfrowych jako legalnej waluty. Ogłoszenie jest ściśle związane ze złożoną ostatnio propozycją, zarówno przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, jak i FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network). Obie wspierane przez rząd agencje regulacyjne starają się sklasyfikować waluty cyfrowe jako pieniądze.

Choć jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie jakichkolwiek wniosków, to jednak fakt, że podmioty te patrzą w tym kierunku jest zaskakujący. Jeśli to się uda, będzie to oznaczało globalną akceptację, regulację i adopcję kryptowalut.

Zaklasyfikowanie krypto jako pieniądza oznacza większą kontrolę

Według Fedu i FinCEN, zaklasyfikowanie kryptowalut jako pieniądza zapewni regulatorom większą kontrolę nad walutą. Waluty cyfrowe na całym świecie posiadają wszystkie cechy wymagane do uznania ich za pieniądze. Są one podzielne, stanowią wiarygodny magazyn wartości i środek wymiany. Chociaż klasyfikacja jest wielkim krokiem, to jednak przed jej wprowadzeniem jest jeszcze wiele do zrobienia.

Obaj regulatorzy planują obniżyć progi dla transakcji w kryptowalucie. Obecnie, do urzędu skarbowego musi zostać zgłoszona każda transakcja powyżej 3000 dolarów. Rezerwa Federalna USA i FinCEN planują obniżyć tą kwotę do 250 dolarów, a wszystko po to, aby lepiej uregulować szybko rosnącą amerykańską branżę krypto.

Wiele osób wciąż nie wie czym są kryptowaluty

Główny problem może stanowić ogólnie negatywny odbiór cyfrowych walut. Wiele osób wciąż nie wie, co to są kryptowaluty lub postrzega je jako niebezpieczne i nielegalne. Kryptowaluty przyciągnęły wiele różnych inwestorów, z których wielu straciło swoje fundusze przez oszustów lub hakerów.

Rezerwa Federalna USA na swojej stronie internetowej ujawniła, że proponowana zmiany pomogą „zmodyfikować próg w regule wdrażającej ustawę o tajemnicy bankowej („BSA”)”. BSA, mówiąc wprost, oczekuje, że wszystkie instytucje finansowe przekażą dane o wszystkich transferach funduszy przekraczających dany próg.

Wniosek wyjaśnia również termin „pieniądz”, zapewniając, że „zasady te mają zastosowanie do krajowych i transgranicznych transakcji z udziałem wirtualnej waluty wymienialnej („CVC”)”.

Uznanie kryptowalut i zaklasyfikowanie ich jako „pieniądza” zrewolucjonizuje znaną nam dotychczas branżę finansową.

Tagi
bitcoin btc FED FINCEN kryptowaluty pieniądze regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.