Revolut podnosi opłaty

Wiadomości Revolut

Revolut poinformował właśnie swoich klientów o planowanych zmianach w regulaminach. Chodzi o niższy limit dot. wymiany walut, większą marżę za […]

bitbay zonda

Revolut poinformował właśnie swoich klientów o planowanych zmianach w regulaminach. Chodzi o niższy limit dot. wymiany walut, większą marżę za wymianę pieniędzy w weekendy i opłatę za wybrane przelewy zagraniczne.

Kryzys uderzył w Revolut?

Czy niezbyt miła dla klientów firmy decyzja to efekt pandemii koronawirusa i kryzysu? Z pewnością, bowiem użytkownicy Revolut choćby ze względu na lockdown ostatnio mniej podróżowali. Tym samym nie potrzebowali kupować obcych walut tak często, jak robili to wcześniej.

W efekcie kilka dni temu Revolut przyznał, że musi już ciąć koszty i decyduje się na zmniejszenie personelu. Teraz spółka rozesłała do klientów informacje o zmianach w regulaminach. Te oznaczają wyższe opłaty za usługi.

Nowe limity

Po pierwsze wprowadzono nowy limit dla bezpłatnej wymiany walut. Od 12 sierpnia 2020 r. w darmowej wersji konta zostanie zmniejszony z 20 tys. do 5 tys. zł miesięcznie. Opłata za jego przekroczenie wyniesie 0,5 proc.  – Poinformujemy Cię, gdy dana czynność wymiany będzie jej podlegała. W naszych planach Premium i Metal, jak zawsze, limity nie będą obowiązywać – napisano w mailu wysłanym do klientów.

Wzrasta też marża za przewalutowanie w weekendy. Dla głównych walut będzie ona wynosić 1 proc. (obecnie 0,5 proc.). – Marża w odniesieniu do innych walut pozostaje niezmieniona. Pamiętaj, że możesz całkowicie uniknąć tej opłaty, dokonując wymiany w dni robocze – przypomina spółka.

Pojawia się też opłata za przelewy. Płatności na rzecz użytkowników Revolut, przelewy krajowe i przelewy w euro w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro pozostają jednak bezpłatne. Natomiast jeśli klient wykona już inny przelew na konto poza granicami swojego kraju, pierwsza płatność w danym miesiącu pozostanie bezpłatna, ale do każdej kolejnej zostanie doliczona opłata w wysokości 2,5 zł.

Dodatkowo, jeśli użytkownik wykona przelew do innego kraju w walucie innej niż krajowa, opłata wyniesie 15 zł za przelewy w USD (np. w dolarach amerykańskich do Brazylii) lub 25 zł za przelewy w walucie innej niż USD (np. w funtach brytyjskich do Brazylii) – dodaje PRNews.

Tagi
Revolut revolut opłaty revolut podwyżki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.