za
Revolut

Revolut Junior już w Polsce

2020-05-13
Wiadomości
1,5% dla maluszka

Uczenie dzieci tego, jak zarządzać swoimi finansami, jest bardzo ważną rolą rodzica. Na przeciw takim potrzebom wychodzi Revolut z Revolut Junior.

Revolut Junior w Polsce

Revolut juniorNa początek parę podstawowych informacji. Z usługi Junior mogą już skorzystać klienci w Polsce, ale okazuje się, że nie wszyscy. Dziś oferowana jest ona tylko osobom posiadającym płatne konta Premium i Metal. Klienci Premium mogą aktywować Juniora dla dwójki dzieci, użytkownicy Metal aż dla pięciorga. Konta Revolut Junior mogą być jednak zakładane wyłącznie przez rodzica lub prawnego opiekuna danego dziecka, który do tego jest już klientem firmy.

Dlaczego jednak spółka oferuje taki właśnie produkt? Aplikacja umożliwia dziecku sprawdzanie stanu powiązanego z nią rachunku, a także otrzymywanie powiadomień o przeprowadzonych transakcjach. Zaletą dla rodziców jest to, że ci za pomocą swojej aplikacji mają możliwość kontrolowania wydatków dziecka. Usługa może też przydać się do szybkiego doładowania subkonta podopiecznego.

Jak zacząć?

Aby w ogóle zacząć?

  • Należy otworzyć w aplikacji zakładkę Pulpit,
  • Wybrać “konta Junior”,
  • Podać informacje dotyczące dziecka, które ma używać konto.
  • Kolejnym krokiem jest zamówienie karty Revolut Junior i zasilenie rachunek za pomocą konta Revolut.

Plany na przyszłość

Revolut już teraz twierdzi, że planuje poszerzenie nowej usługi m.in. o odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta, funkcję oszczędzania, raporty o wydatkach i porady finansowe dla dzieci. Zwłaszcza to ostatnie może być bardzo istotne, bowiem będzie pomagało uczyć najmłodszych tego, jak obracać pieniędzmi.

Warto dodać, że Revolut oficjalnie uruchomiło już na Litwie swój bank.  W planach jest wprowadzenie do oferty m.in. pożyczek i kart kredytowych. Oprócz tego fintech chce swoim litewskim klientom także – podobnie jak klientom z Polski – udostępnić Revolut Junior.

O firmie

Revolut założyli dwaj Rosjanie – Nikołaj Storonski i Wład Jacenko. Projekt oficjalnie wystartował w 2015 roku. Formalnie działa jako instytucja pieniądza elektronicznego.

Dziś Revolut oferuje także aplikację mobilną, która od 2017 roku obsługuje też transakcje w PLN. Projekt jest na tyle rewolucyjny (i korzystający z idei z rynku kryptowalut), że sama aplikacja na smartfona pozwala użytkownikowi założyć konto bankowe powiązane z kartą płatniczą. „Apka” i konto umożliwiają dokonywanie bezpłatnych przelewów krajowych i międzynarodowych oraz płacenie za zakupy za granicą bez prowizji i dodatkowych opłat.

Z aplikacji korzystało w 2018 r. już 1,7 mln użytkowników, ale w ciągu następnych kilku miesięcy liczba ta mocno wzrosła. W lipcu 2019 firma mogła pochwalić się już 6 mln userów.

Warto dodać, że Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym Revolut uruchomił lokalne karty, numery kont i dział supportu. Projekt na tyle dobrze przyjął się w naszym kraju, że jest dziś drugim najszybciej rosnącym FinTechem w Europie i trzecim pod względem liczby użytkowników.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności