fbpx

Wiadomości

Revolut ma swój bank

Słynny fintech Revolut oficjalnie uruchomił na Litwie swój bank. Ponoć już na starcie z jego usług będzie mogło skorzystać ok. […]

bitbay

Słynny fintech Revolut oficjalnie uruchomił na Litwie swój bank. Ponoć już na starcie z jego usług będzie mogło skorzystać ok. 300 tys. klientów w tym kraju.

Revolut z własnym bankiem

Jak „przełączyć się” na konto w Revolut? Użytkownicy mogą zamienić swoje dotychczasowe konta na rachunki bankowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Dzięki temu ich oszczędności zostaną objęte gwarancjami bankowymi.

revolut bankPowyższe to jednak dopiero pierwszy etap ekspansji firmy na nowe obszary. W planach banku jest bowiem wprowadzenie do oferty m.in. pożyczek i kart kredytowych. Oprócz tego fintech chce swoim litewskim klientom udostępnić Revolut Junior, czyli konto dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat.

Warto zauważyć, że to, co obserwujemy teraz, musiało być w planach firmy od paru lat. Mimo tego, że bank został utworzony dopiero teraz, Revolut swoją litewską licencję bankową ma już od 2018 r. W przyszłości chce ją też wykorzystać do udostępniania bankowych usług w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W 2017 roku firma założyła w Wilnie biuro, które zatrudnia obecnie ponad 170 osób, w marketingu, wsparciu klienta i operacjach bankowych.

Fintech z wielkim potencjałem

Revolut założyli dwaj Rosjanie – Nikołaj Storonski i Wład Jacenko. Projekt oficjalnie wystartował w 2015 roku. Formalnie działa jako instytucja pieniądza elektronicznego.

Dziś Revolut oferuje także aplikację mobilną, która od 2017 roku obsługuje też transakcje w PLN. Projekt jest na tyle rewolucyjny (i korzystający z idei z rynku kryptowalut), że sama aplikacja na smartfona pozwala użytkownikowi założyć konto bankowe powiązane z kartą płatniczą. „Apka” i konto umożliwiają dokonywanie bezpłatnych przelewów krajowych i międzynarodowych oraz płacenie za zakupy za granicą bez prowizji i dodatkowych opłat.

Z aplikacji korzystało w 2018 r. już 1,7 mln użytkowników, ale w ciągu następnych kilku miesięcy liczba ta mocno wzrosła. W lipcu 2019 firma mogła pochwalić się już 6 mln userów.

Warto dodać, że Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym Revolut uruchomił lokalne karty, numery kont i dział supportu. Projekt na tyle dobrze przyjął się w naszym kraju, że jest dziś drugim najszybciej rosnącym FinTechem w Europie i trzecim pod względem liczby użytkowników.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.