za

W Australii może powstać rejestr gruntów oparty na blockchainie

Australijska komisja senacka ds. technologii i finansów chce, aby prawodawcy utworzyli krajowy rejestr gruntów oparty na technologii blockchain.

Rejestr gruntów oparty na technologii blockchain

Australijska komisja senacka opublikowała właśnie raport wzywający władze kraju do stworzenia państwowego rejestru gruntów opartego na blockchainie, a także wprowadzenia większej jasności w zakresie przepisów dotyczących inteligentnych kontraktów.

Drugi raport okresowy Select Committee on Australia zawiera 23 zalecenia dotyczące łańcucha bloków, danych konsumenckich i opodatkowania osób prawnych. Pięć zaleceń odnosi się konkretnie do blockchaina i aktywów cyfrowych, w tym do tego, że Cyber ​​Working Group Council of Financial Regulators Cyber ​​Working Group bierze pod uwagę wdrożenie w kraju międzynarodowych standardów dot. danych.

Komitet zalecił, aby Gabinet Krajowy, australijski rząd, rozważył stworzenie krajowego rejestru gruntów opartego na technologii blockchain jako projektu pilotażowego dot. działań zakresie „RegTech”. Wszystko to w celu usprawnienia procesów administracyjnych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Komitet był pod szczególnym wrażeniem potencjału technologii blockchain w zakresie zwiększania wydajności w obszarze rejestrów gruntów i zaleca dalsze zbadanie tej kwestii w kontekście prac Rady Ministrów

– przekazano.

Regulacja rynku

Komisja zauważyła też, że ​​istnieje potrzeba wprowadzenie większej jasności i pewności w przepisach dotyczących aktywów cyfrowych i podkreśliła obawy interesariuszy z branży dotyczące „niepewnego statusu” inteligentnych kontraktów w świetle australijskiego prawa.

Jak dodano, “chociaż komisja wysłuchała obszernych dowodów wskazujących na potrzebę wprowadzenia takich regulacji, mniej usłyszała o konkretnych pomysłach, jak najlepiej opracować takie rozporządzenie”. Zamiast tego zaleciła rządowi australijskiemu „rozważenie, jak najlepiej poprawić przejrzystość w odniesieniu do pozycji inteligentnych kontraktów”.

W raporcie wezwano Departament Przemysłu, Nauki, Energii i Zasobów (DISER) do publikowania regularnych aktualizacji postępów dot. National Blockchain Roadmap oraz do przeglądu i aktualizacji “mapy drogowej” w miarę ewolucji rynku.

Idąc dalej, komisja planuje przeanalizować, w jaki sposób zyski kapitałowe są stosowane w odniesieniu do transakcji kryptowalutowych i dokładniej rozważyć konsekwencje regulacyjne dot. walut cyfrowych banku centralnego i stablecoinów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności