Wiadomości

Reddit stawia na kryptowaluty. 20 milionów użytkowników może już testować nowe tokeny

Reddit po raz kolejny daje nam do zrozumienia, że chce w pełni korzystać z możliwości jakie daje technologia blockchain. Serwis […]

Data publikacji: 16 maja 2020

bitbay

Reddit po raz kolejny daje nam do zrozumienia, że chce w pełni korzystać z możliwości jakie daje technologia blockchain. Serwis skupiający wokół siebie, społeczność liczącą 174 milionów zarejestrowanych użytkowników (na dzień 02.03.2020), udostępnił dwa nowe tokeny “Moons” ($MOONS) oraz “Bricks” ($BRICKS). Oba są już oddane do dyspozycji dla osób korzystających z subredditowych kanałów /r/Cryptocurrency i /r/ForniteBR.

Kryptowalutowy eksperyment Reddita

Przygoda Reddita z kryptowalutami rozpoczęła się od wprowadzenia tokenu DONUT na subredditowym kanale /r/Ethtrader. Wykorzystując blockchain Ethereum oraz standard ERC-20, serwis dał możliwość zbierania loot tokenów, nagradzając w ten sposób aktywność użytkowników. Eksperyment zakończył się sukcesem dlatego platforma postanowiła iść za ciosem i sukcesywnie wprowadza nowe tokeny. Całość zgrabnie zamyka się pod nazwą „Community Points”.

Punkty można wydawać na funkcje premium i są używane jako miernik reputacji w społeczności. Użytkownicy zdobywają punkty, na przykład przesyłając wysokiej jakości posty i komentarze. Na podstawie tych wkładów społeczność ostatecznie decyduje, ile punktów otrzymuje każda osoba.

Użytkownicy mają pełną kontrolę nad tokenami poprzez platformę Reddit „Valout”. Punkty społecznościowe istnieją w blockchainie, niezależnie od platformy Reddit, gdzie mogą być kontrolowane tylko przez właściciela (podobnie jak Bitcoin!). Ani Reddit, ani moderatorzy nie mogą zabierać punktów ani decydować, co z nimi zrobić. Wszystko zależy od Ciebie.

„Punkty społeczności są obecnie w fazie beta (do lata 2020 r.). W tym czasie będą one dostępne w sieci testowej Rinkeby, a salda, transakcje i członkostwo mogą zostać zresetowane”, czytamy na stronie internetowej poświęconej Vault. Gdy funkcja opuści wersję beta, punkty społeczności zostaną przeniesione do głównej sieci Ethereum. Saldo punktów zostanie przeniesione (choć będzie trzeba je odzyskać)”.

Obecnie społeczność ma dostęp do 6 różnych typów loot tokenów. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych z nich (cenę w $, adres smart kontraktu, wolumen, itp.) możecie znaleźć pod tym adresem

Adopcja Blockchaina nabiera tempa

Ostatnie miesiące dostarczają nam wiele pozytywnych newsów dotyczących wdrażania technologii blockchain oraz kryptowalut w codziennym życiu. Z pewnością rosnący kurs najpopularniejszej kryptowaluty (BTC) jest dodatkowym impulsem dla platform takich jak Reddit. W momencie pisania tego artykułu oscyluje on w granicach 9500 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion