Coins Coinpaprika

Recenzja Coins od Coinpaprika – polska aplikacja do zarządzania kryptowalutami i portfel w jednym

Kryptowaluty
bitbay zonda

Poznański agregat informacji o rynku kryptowalut uruchomił swoją nową aplikację – COINS. Polska aplikacja do zarządzania kryptowalutami pozwoli nam nie tylko bezpiecznie przechowywać środki, ale także inwestować. Sprawdziliśmy, jak działa COINS!

Ostatnie dwa lata postawiły świat kryptowalut w zupełnie nowym świetle. Postępująca instytucjonalizacja rynku pozwoliła na rozwój zupełnie nowych obszarów, które idą w parze z digitalizacją naszego życia. Pobierając aplikację COINS od Coinpaprika od razu zauważyłem, że projekt oparty jest o jedną myśl – aplikacja ma zawierać w sobie wszystkie potrzebne miłośnikom kryptowalut funkcjonalności i być tak przyjazna i intuicyjna dla użytkownika, jak to tylko możliwe. Zadanie to wydaje się być całkiem ambitne. Jak więc wypada polska aplikacja do zarządzania kryptowalutami?

Coinpaprika – solidna baza to podstawa

Większość inwestorów kryptowalutowych na pewnym etapie swojej przygody decyduje się na monitorowanie rynku kryptowalut. Najprostszym do tego sposobem jest wykorzystywanie narzędzi agregujących dane o kursach poszczególnych aktywów. W polskiej przestrzeni krypto najpopularniejszym tego rodzaju narzędziem jest portal Coinpaprika. To właśnie tam znajdziemy aktualne kursy wszystkich kryptowalut, a także informacje o głębokości i kapitalizacji rynku. Ta podstawowa funkcjonalność Coinpaprika została również zaimplementowana w aplikacji COINS.

Polska aplikacja pozwala na bieżąco śledzić zmianę ceny danej kryptowaluty, a także sprawdzać jej historyczne wyniki. W zarządzaniu informacjami pomagają nam również intuicyjne filtry. Za ich pomocą możemy skonfigurować spersonalizowaną watchlistę, na której monitorować będziemy wyłącznie te aktywa, które nas interesują. W najbliższym czasie, będzie można także ustawiać Price Alerty coinów, które followujemy – możemy to dodać jako “kontrolowany wyciek”. Przydatna funkcja ograniczy obserwowane przez nas pozycje tylko do tych znajdujących się w naszym portfolio. Miłym dodatkiem jest również opcja wyboru waluty, w której pokazywane są poszczególne notowania – oczywiście, można również ustawić ceny w PLN.

Coins aplikacja 1

Dostęp do społeczności

Na uwagę zasługuje również opcja “przeczesania” Internetu w poszukiwaniu informacji o interesującej nas kryptowalucie. Po wybraniu konkretnej pozycji z listy, otrzymamy dostęp do szeregu przydatnych danych. Poza podsumowującą projekt metryką, znajdziemy również krótki opis założeń technologicznych projektu. W przypadku tych większych bardzo często dołączony będzie również film. Warto zaznaczyć istotną rolę społecznościowego charakteru tych publikacji – filmy najczęściej pochodzą bezpośrednio od projektów.

Poza krótkim opisem technicznym, w zakładce znajdziemy także odnośniki do najważniejszych dokumentacji technicznej projektu. Z punktu widzenia potencjalnych użytkowników, którzy chcą bliżej zapoznać się z danym projektem, warto rozpocząć research właśnie na Coins. Aplikacja odsyła również do Whitepaper’ów projektów.

COINS uwzględnia także aspekt społecznościowy kryptowalut. Służą do tego głównie trzy zakładki, które monitorują fora społecznościowe w poszukiwaniu wartościowych wzmianek o projekcie. W tym momencie aplikacja umożliwia sprawdzenie Reddita oraz Twittera pod kątem artykułów poświęconych danemu zagadnieniu. W obu przypadkach już z poziomu samej platformy możemy śledzić najpopularniejsze posty oraz publikacje. W razie potrzeby, narzędzie Coinpapriki przekieruje nas bezpośrednio na konkretne platformy społecznościowe.

Moją uwagę zwróciła również możliwość dodawania i śledzenia branżowych wydarzeń związanych z projektem. Miły ukłon w stronę osób, które lubią wiedzieć, co dzieje się na scenach technologicznych w różnych zakątkach świata. Sam kalendarz można osobiście modyfikować. Możliwość zakładania wydarzeń jest premoderowana. Oznacza to, że ich autentyczność jest weryfikowana przez aplikację. Tylko po pozytywnym rozpatrzeniu i udokumentowaniu event trafia do wersji publicznej..

COINS – mobilny portfel i narzędzie do inwestowania

Możliwość monitorowania rynku kryptowalut to świetna funkcjonalność aplikacji. Sercem Coins jest jednak przede wszystkim portfel. Narzędzie pozwala nam na założenie wielu adresów, z poziomu których możemy zarządzać całym naszym portfolio. Wybór kryptowalut, dla których utworzyć możemy portfele jest niezwykle szeroki. Poza oczywistymi wyborami z rankingu top 100 kapitalizacji, znajdziemy również o wiele więcej niszowych i funkcjonalnych propozycji. Polska aplikacja pozwala nam na utworzenie nowego portfela, ale także zaimportowanie już istniejącego dzięki bezpiecznej frazie. Warto dodać, że portfel COINS jest walletem niekustodialnym – oznacza to, że aplikacja nie przechowuje i nie przekazuje naszych haseł. Całość aplikacji zbudowana jest na Core’rze Trust Wallet i już na tym etapie integruje więcej kryptowalut na iOS niż to oprogramowanie. Tutaj też nieuszczęśliwieni będą miłośnicy Lightning Network – COINS nie oferuje obecnie tego typu transferu w swoim repertuarze. Dla każdego nowo utworzonego portfela, aplikacja zakłada nową zakładkę, która pokazuje nasz aktualny stan konta. Użytkownik może w swobodny sposób przełączać się między nimi, a także sprawdzać historię dokonanych transakcji.

Coins aplikacja 2

Ciekawie wygląda również zestaw akcji, które możemy podjąć z wykorzystaniem portfela. Poza klasycznym wysłaniem lub otrzymaniem konkretnej kryptowaluty na dany adres (tak, oczywiście możemy wykorzystać do tego kod QR) Coins posiada również dwie istotne funkcje z inwestycyjnego punktu widzenia.

Opcja Buy umożliwia nam dokonanie zakupu kryptowaluty przez aplikację przy wykorzystaniu MoonPay lub Bitcan (Zespół Coinpaprika nie wyklucza rozszerzenia listy pośredników w przyszłości). Dzięki temu rozwiązaniu zakupu możemy dokonać natychmiastowo przy wykorzystaniu karty płatniczej lub Blika. Rozwiązanie jest szybkie, wygodne oraz intuicyjne. Dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą wdawać się w giełdowe technikalia, nawet jeśli wiąże się to z nieco wyższą opłatą prowizyjną, która w ciągu najbliższych tygodni zostanie zrównana dla obu pośredników.

Drugą opcją jest możliwość wymiany posiadanej kryptowaluty na inną. Lista jest całkiem długa i, podobnie jak w przypadku otwarcia portfela, jest z czego wybierać, jeśli chcemy wymienić naszego bitcoina na inne kryptowaluty. Warto zaznaczyć, że również przy tym rozwiązaniu musimy uwzględnić dość wysokie koszty transakcyjne, działające w formule dynamic fee (opłata jest zmienna). Mimo to, Coins zdecydowanie nadrabia łatwością obsługi.

Przejrzysty agregat informacji

Polska aplikacja stawia przede wszystkim na stworzenie holistycznego środowiska dla każdego użytkownika kryptowalut. Dlatego warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które umożliwiają o wiele lepsze monitorowanie rynku. Przede wszystkim w oczy rzuca się zakładka Today. Tam znajdziemy informacje o kryptowalutach, które w ciągu 24 godzin zyskały lub straciły najwięcej na wartości. Poza tymi prostymi statystykami, Coins filtruje również informacje ze świata kryptowalut oraz przedstawia najistotniejsze artykuły i publikacje dotyczące konkretnych projektów technologicznych.

Coins aplikacja 3

Interesujący jest również sposób tagowania. Każdy z projektów, który posiada swoją własną zakładkę, jest opatrzony tagiem. Dzięki zakładce Search możemy wyszukać bezpośrednio interesujący nas projekt, ale także przeglądać dostępne tagi w poszukiwaniu kategorii, która nas interesuje. W ten sposób dużo łatwiej jest nam odnaleźć projekty związane z minigniem, smart contractami lub te, które działają w oparciu o konkretny algorytm.

Ponadto aplikacja posiada kilka wygodnych funkcji. Poza uruchomieniem lubianego Dark Mode, możemy także stworzyć swoją własną listę kontaktów. Jest to lista adresów, z którymi najczęściej przeprowadzamy transakcje.

Czy warto zainstalować Coins?

Warto. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna aplikacja, którą można wykorzystać w tak wielu obszarach. Poleciłbym ją przede wszystkim osobom, które w codziennym biegu potrzebują prostej i czytelnej alternatywy dla śledzenia kilku różnych projektów. W tym zakresie Coins sprawdzi się świetnie. Pomoże przechować Twoje kryptowaluty, dokona zakupów bądź wymiany, a także dostarczy informacji o poszczególnych projektach i wyselekcjonuje najbardziej interesujące informacje.

Jeśli chodzi o dalszy rozwój Coins – na pewno skupiłbym się na dalszej możliwości personalizacji ustawień pod danego użytkownika. To dość ciekawy kierunek, który mi samemu przy ustawianiu watchlisty przypadł do gustu. Mimo młodego wieku, aplikacja Coins już teraz jest pozycją godną uwagi. Osobiście mogę ją polecić bez cienia wątpliwości, a także czekać na kolejne aktualizacje.

Link do pobrania aplikacji:
Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinpaprika.coins
App Store: https://apps.apple.com/us/app/coins-one-app-for-crypto/id1475233621

Życzymy przyjemnego testowania!

Tagi
aplikacja coins aplikacja do kryptowalut coinpaprika coins coins aplikacja coins by coinpaprika coins coinpaprika kryptowaluty aplikacja kryptowaluty inwestycje portfel kryptowalut

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 378,32 USD6,56%
EthereumETH
1167,13 USD11,05%
TetherUSDT
1,00 USD-0,11%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,11%
Binance CoinBNB
235,63 USD8,97%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,14%
CardanoADA
0,47 USD4,59%
XRPXRP
0,33 USD3,44%
SolanaSOL
36,11 USD10,28%
HEXHEX
0,04 USD10,47%
DogecoinDOGE
0,07 USD5,22%
DaiDAI
1,00 USD-0,12%
TRONTRX
0,07 USD4,47%
PolkadotDOT
7,07 USD5,07%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,89%
Wrapped BitcoinWBTC
20 353,56 USD6,38%
Shiba InuSHIB
0,00 USD7,42%
AvalancheAVAX
18,08 USD8,32%
Lido Staked EtherSTETH
1130,80 USD11,26%
PolygonMATIC
0,53 USD16,09%