Raport Glassnode wskazuje, że wieloryby realizują zyski.

Bitcoin

Według najnowszego raportu firmy analitycznej Glassnode, wieloryby BTC w lutym sprzedały ogromne ilości Bitcoinów. Wieloryby zwiększają populację Glassnode jako wieloryba […]

Według najnowszego raportu firmy analitycznej Glassnode, wieloryby BTC w lutym sprzedały ogromne ilości Bitcoinów.

Wieloryby zwiększają populację

Glassnode jako wieloryba definiuje każdy adres, który przechowuje między 1 000 a 10 000 BTC. Jeżeli na danym portfelu znajduje się więcej niż 10 000 BTC, są to tak zwane humbaki. Z raportu wynika, że w ciągu roku do 5 lutego 2021, liczba wielorybów wzrosła o ponad 14%.

Szczytowy okres zakupów wśród wielorybów i humbaków przypadł na styczeń. Wtedy skupiły one one 80 000 BTC, wartych przy dzisiejszych cenach 3,84 miliarda dolarów. Od lutego grube ryby najwidoczniej zaczęły realizować swoje zyski, ponieważ pozbyły się 140 000 BTC (6,72 mld USD).

Dane pokazują odwrotną korelację między działalnością handlową wielorybów do mniejszych, ale wciąż zamożnych inwestorów. Glassnode zauważył, że „delfiny” i „rekiny” – portfele, które posiadają od 100 BTC do 1 000 BTC – pozbyły się w styczniu 95 000 BTC o wartości 4,56 miliarda dolarów. W lutym jednak trend się odwrócił, a mniejsze ryby zgromadziły 117 000 Bitcoinów (5,61 miliarda dolarów) od początku miesiąca:

Ważne jest, aby zauważyć, jak zmiany podaży dla klasy Dolphin/Shark (fioletowy) i Whale/Humpback (zielony) są odzwierciedlone w objętości i kształcie. Tam gdzie jedna klasa obserwuje wzrost wolumenu, druga obserwuje spadek wolumenu (i odwrotnie).

Płotki realizują zyski

„Ośmiornica” i „Ryba” – portfele, które posiadają od 10 BTC do 100 BTC – konsekwentnie pozbywały się swoich zasobów od listopada 2020 roku. Płotki sprzedały ponad 128 000 Bitcoinów (6,14 mld USD) w mniej niż cztery miesiące.

Ostatnie 20-procentowe załamanie ceny BTC wywołało reakcję wśród największych graczy. Jeden sprytny wieloryb zdołał spieniężyć 156 milionów dolarów jeszcze przed poniedziałkowym spadkiem.

Nowe badania platformy handlowej CrossTower dowodzą, że zakupy instytucjonalne w dłuższej perspektywie utrzymają BTC powyżej 50 000 USD. Wygląda więc na to, że obawy o większą i głębszą korektę mogą się wcale nie spełnić.

Tagi
bitcoin btc wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.