Rahim Blak przedstawia Mosaico – nową platformę do tokenizacji firm i projektów

Blockchain

Na rynku powstaje nowa platforma do tokenizacji. Stoi za nią Rahim Blak – seryjny przedsiębiorca i ekspert od marketingu. „Stało […]

Na rynku powstaje nowa platforma do tokenizacji. Stoi za nią Rahim Blak – seryjny przedsiębiorca i ekspert od marketingu.

„Stało się! Mamy to! Rok pracy i 15 dni zajęło nam wypuszczenie na rynek MVP naszej platformy do tokenizacji firm i projektów Mosaico. Pierwsza taka platforma w Polsce, jedna z kilku na świecie. Kodowanie zaczęło się 1 listopada 2018 roku, kiedy do pracy pierwszego dnia przyszedł Artur Wiśniowski”

Rahim Blak nie kryje swojego entuzjazmu w komunikacie prasowym, jaki przesłał do naszej redakcji. Czy na rynku powstaje nowy gigant?

Rahim Blak i jego projekty

Platforma do tokenizacji to tylko jeden z projektów znanego marketingowca. Równolegle zespół Rahima buduje Sapiency – giełdę marek osobistych, która jest obecnie w fazie ICO. Twórca dodał, że „gdyby nie ICO Sapiency, Mosaico (pierwotna nazwa TOKENIZER) by nie powstała, bo potrzebowaliśmy w Sapiency platformy do zarządzania inwestorami, którzy kupują tokeny i kryptowaluty”.

„Chcieliśmy wiedzieć kto kupuje (KYC) skąd ma pieniądze (AML), zarządzać relacjami inwestorskimi i przede wszystkim umożliwić łatwą sprzedaż tokenów. Zbudowaliśmy narzędzie dla siebie, bo potrzeba jest matką wynalazków, jak się teraz okazuje to nie była tylko nasza potrzeba”

Start platformy Mosaico

Platforma startuje od razu z paroma „podpisanymi umowami na tokenizację firm i nieruchomości”.

Warto odnotować, że pomysł jest bardzo innowacyjny. Do tej pory, by zorganizować ICO i STO, każdy potrzebował wydać pół miliona dolarów (lub więcej). Teraz Rahim Blak dostarcza rozwiązanie za kilka tysięcy złotych. To narzędzie, które pomoże każdemu w dość prosty i tani sposób pozyskiwać kapitał na swój projekt.

„To jest idea DEMOKRATYZACJI i wyrównywania szans, która stanowi DNA kryptowalut i technologii Blockchain”

– mówi nam Rahim.

Mosaico to platforma, na której możesz:

  • Łatwo stworzyć token na blockchainie;
  • Zarządzać listą inwestorów (CRM);
  • Prowadzić KYC i AML;
  • Stworzyć landing page projektu (nie potrzebujesz już osobnej strony www do ICO i STO);
  • Zarządzać reflinkami dla partnerów, którzy pomogą ci sprzedawać;
  • Sprzedawać tokeny łatwo i przyjemnie, przy użyciu zintegrowanego procesora płatności.
  • Listować projekty na zewnętrznych giełdach z licencją na obrót wtórny papierami wartościowymi w formie tokenów.

Rahim myśli już o kolejnych krokach. W przyszłości Mosaico zostanie rozbudowane o własny blockchain. Sapiency będzie z kolei główną kryptowalutą z najniższą prowizją za transakcje. To jednak nie wszystko, bo istnieją też plany założenia marketplace, „gdzie będzie można kupować przeróżne aktywa w formie tokenów – dzieła sztuki, drzewa, firmy…”

„Ponieważ jest to bardzo wczesny etap rynku, zapraszam Advisorów do współpracy, a klientów do mojej bezpośredniej opieki, narzędzie jest gotowe, ale rynek jeszcze nie, dlatego tokenizowanym firmom zapewniamy także wsparcie prawne i biznesowe. Zapraszamy do kontaktu”

– puentuje Rahim Blak.

Tagi
Mosaico platforma mosaico platforma Rahim Blak Rahim Blak Rahim Blak Sapiency RahimCoin tokenizacja tokenizacja firm tokenizacja projektów

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.