Przychody górników wzrosły do poziomu z przed halvingu

Bitcoin trudność kopania

W miarę jak cena Bitcoina (BTC) osiąga najwyższe poziomy od stycznia 2018 roku, wydobycie BTC staje się co raz bardziej […]

bitbay zonda

W miarę jak cena Bitcoina (BTC) osiąga najwyższe poziomy od stycznia 2018 roku, wydobycie BTC staje się co raz bardziej opłacalne z kilku powodów.

Przychody górników BTC wracają do poziomów z przed halvingu

Według danych Blockchain.com, przychody górników z BTC wzrosły do poziomów z przed halvingu w maju 2020 roku. Przypominamy, że halving zmniejsza nagrodę za blok o połowę. Podczas ostatniego halvingu nagroda została obniżona z 12,5 BTC do 6,25 BTC.

Przychody górników BTC w dniu 4 listopada osiągnęły poziom 20,8 mln dolarów. Według Blockchain.com, jest to najwyższy poziom odnotowany od września 2019 r., kiedy to nagroda za blok górniczy była dwukrotnie wyższa niż obecnie.

Wzrost przychodów górników BTC wynika z podwojenia się ceny monety od majowego halvingu. W dniu 4 listopada cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w 2020 roku – 15 950 dolarów. Oznacza to, że cena monety wzrosła o ponad 20% w ciągu ostatniego tygodnia.

Wzrost opłat transakcyjnych BTC

Skok jest również spowodowany wzrostem opłat transakcyjnych. Opłaty transakcyjne BTC pod koniec października wzrosły o prawie 200%. W związku z tym wzrósł też odsetek przychodów górników z opłat. Aktualnie stanowi on 4,15 mln dolarów i około 20% całkowitych przychodów górników.

Ze względu na paraboliczne wzrosty przychodów, niektórzy górnicy prawdopodobnie zaczną wyprzedawać swoje kryptowaluty.

Według analityków z CryptoQuant, niektórzy minerzy mogą być zmuszeni do sprzedaży BTC, ponieważ Miner’s Position Index wynosi obecnie około 4. Wartości powyżej 2 wskazują, że większość górników wyprzedaje swoje kryptowaluty.

Od kiedy cena przekroczyła 15 tys. dolarów, zauważalny jest także przyrost transakcji górników wysyłanych na giełdy. Kwota ta jest jednak nadal stosunkowo niewielka w porównaniu z poziomem odpływu środków z giełd, przed halvingiem.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc górnicy kopanie mining przychody

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.