za
green-moolah

Prezes Moopay LTD ustępuje w obliczu narastających podejrzeń wobec jego osoby

2014-10-17
Biznes
Konferencja Kryptoraport

 

 

Prezes Moopay LTD, znanego także jako Moolah, Alex Green, rezygnuje w świetle coraz silniejszych publicznych zarzutów wobec swojej osoby – w tym wobec niejasności odnośnie jego prawdziwej tożsamości.

 

Moopay LTD, to firma świadcząca usługi giełdy oraz przetwarzania płatności w kryptowalutach, o której głośno było ostatnimi czasy z racji jej poważnych problemów finansowych. Przedstawiciele firmy mieli złożyć stosowne dokumenty stwierdzające o bankructwie firmy. Później z tych planów jednak się wycofali. Zamiar kontynuacji działalności, pomimo narastających trudności z wypłacalnością, firma ogłosiła 15 października na swoim oficjalnym blogu.

 

Większe kontrowersje w ostatnich dniach wzbudza jednak postać właściciela firmy, w osobie Alexa Greena.

 

Jak wynika z dochodzenia prowadzonego już od miesięcy przez twórców i członków społeczności Dogecoin, Alex Green może nie być osobą za którą się podaje. Ta sama osoba występowała także pod nazwiskami takimi jak: Ryan Kennedy czy Ryan Gentle.

 

Alex Green mógł być także odpowiedzialny za wiele innych startupów o „wątpliwej reputacji”. Wśród nich wymienić można: Affinity.so, Citrus.pw, Escrow.pm, Flirble.me, Lemon.sx, Nuplay.co czy też Nzbx.co.

 

Fałszywą tożsamość Greena ma potwierdzać wiele źródeł, w tym jego: znajomi, byli współpracownicy, a nawet była partnerka.

 

W obliczu coraz większej liczby oskarżeń pod adresem osoby Alexa Greena, dodatkowo popartych, wydaje się, dosyć mocnymi dowodami, ten postanowił zrezygnować z funkcji prezesa Moopay LTD.

 

O swojej decyzji poinformował gremium na oficjalnym blogu Moolah, wypierając się zarazem większości oskarżeń kierowanych pod swoim adresem ze strony wielu środowisk kryptowalut.

 

 

Portal bitcoin.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności