za
psb emilewicz

Pracownia Nowych Technologii ma problemy – tak sugeruje list PSB

2019-02-04
Bitcoin
Binance Launchpool

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) jest z pewnością znane większej części społeczności kryptowalut w Polsce. Organizacja opublikowała dziś list otwarty dotyczący Pracowni Nowych Technologii (PNT).

W liście podpisanym przez prezesa Filipa Pawczyńskiego czytamy:

“W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent “inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełniania błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka.

Aby móc zareagować odpowiednio do sytuacji, prosimy o kontakt wszelkie osoby, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, których chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.”

Problemy

List sugeruje więc, że PNT – firma Szczepana Bentyna, znanego w naszym kraju youtubera i promotora cyfrowych walut – ma problemy finansowe. Jeśli to prawda, nie ma w tym niczego szczególnego, ponieważ dziś – w okresie bessy na rynku kryptowalut – większość kopalni Bitcoinów ma podobne problemy.

PSB należy jednak pochwalić, że chucha na zimne i chce zbadać temat. Dokument sugeruje bowiem, że w samych założeniach biznesowych projektu był błąd. Zaangażowana w niego jest ponoć większa liczba inwestorów, którzy wyłożyli na jego start pieniądze. Stowarzyszenie zachęca ich teraz do kontaktu, w celu lepszego przyjrzenia się sprawie.

Polskie Stowarzyszanie Bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin działa od 2013 r. i od tego czasu promuje cyfrowe waluty. W 2016 r. organizowało pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w polskim Sejmie dotyczące blockchaina i kryptowalut. Do najbardziej znanych członków PSB należą m.in. wspomniany już Filip Pawczyński, Lech Wilczyński, profesor Krzysztof Piech czy Rafał Kiełbus. Dziś część z nich współtworzy także Izbę Blockchain i Nowych Technologii.

W ciągu ostatnich trzech lat organizacja ostrzegała już przed projektami, które były piramidami finansowymi takimi jak: OneCoin czy DasCoin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 461,07 USD-1,39%
Ethereum logo
EthereumETH
3907,29 USD2,77%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,42 USD-0,18%
Solana logo
SolanaSOL
164,73 USD-0,38%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3906,40 USD2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,11%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,56%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,39 USD0,69%