Pracownia Nowych Technologii ma problemy – tak sugeruje list PSB

Bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) jest z pewnością znane większej części społeczności kryptowalut w Polsce. Organizacja opublikowała dziś list otwarty dotyczący […]

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB) jest z pewnością znane większej części społeczności kryptowalut w Polsce. Organizacja opublikowała dziś list otwarty dotyczący Pracowni Nowych Technologii (PNT).

W liście podpisanym przez prezesa Filipa Pawczyńskiego czytamy:

“W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent “inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełniania błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka.

Aby móc zareagować odpowiednio do sytuacji, prosimy o kontakt wszelkie osoby, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, których chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.”

Problemy

List sugeruje więc, że PNT – firma Szczepana Bentyna, znanego w naszym kraju youtubera i promotora cyfrowych walut – ma problemy finansowe. Jeśli to prawda, nie ma w tym niczego szczególnego, ponieważ dziś – w okresie bessy na rynku kryptowalut – większość kopalni Bitcoinów ma podobne problemy.

PSB należy jednak pochwalić, że chucha na zimne i chce zbadać temat. Dokument sugeruje bowiem, że w samych założeniach biznesowych projektu był błąd. Zaangażowana w niego jest ponoć większa liczba inwestorów, którzy wyłożyli na jego start pieniądze. Stowarzyszenie zachęca ich teraz do kontaktu, w celu lepszego przyjrzenia się sprawie.

Polskie Stowarzyszanie Bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin działa od 2013 r. i od tego czasu promuje cyfrowe waluty. W 2016 r. organizowało pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w polskim Sejmie dotyczące blockchaina i kryptowalut. Do najbardziej znanych członków PSB należą m.in. wspomniany już Filip Pawczyński, Lech Wilczyński, profesor Krzysztof Piech czy Rafał Kiełbus. Dziś część z nich współtworzy także Izbę Blockchain i Nowych Technologii.

W ciągu ostatnich trzech lat organizacja ostrzegała już przed projektami, które były piramidami finansowymi takimi jak: OneCoin czy DasCoin.

Tagi
bitcoin kopanie bitcoinów kryptowaluty mining Polskie Stowarzyszenie Bitcoin Pracownia Nowych Technologii Szczepan Bentyn

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.