Powstanie serial opowiadający o rynku kryptowalut

Bitcoin

No i stało się! Powstanie serial opowiadający o rynku kryptowalut. Aktor Kevin Connolly ogłosił, że przygotowuje produkcję “Cryptos”, która ma pomóc społeczeństwu lepiej zrozumieć świat technologii blockchain.

Historia serialu ma opowiadać o młodym startupie próbującym swoich sił na rynku nowej technologii. Cel jest warty ciężkiej pracy, bowiem bohaterowie chcą uruchomić platformę rozrywkową opartą na kryptowalucie. W serialu wystąpi Kevin Connolly, znany m.in. z wyciskacza łez – “Pamiętnika” – czy obu części “Entourage”. Gwiazdor ma także zająć się reżyserią.

Przy projekcie mają pracować też założyciele Academy School of Blockchain, Jason King i Erik Sords. King jest znany z tego, że pomaga założyć schronisko dla bezdomnych na Florydzie, Sean’s Outpost w Pensacola, a inicjatywę wspomaga systemem darowizn płaconych w kryptowalutach. Portal News.Bitcoin.com rozmawiał z nim o serialu. King tłumaczył, na jakim etapie jest projekt:

“Seria jest produkowana przez American Cinema International i obecnie jesteśmy w fazie przedprodukcyjnej. Wszedłem na pokład około sześć miesięcy temu po przeczytaniu [scenariusza] pilota i pomogłem rozwinąć strukturę opowieści w pierwszym sezonie.”

Zdjęcia mają ruszyć w maju br.

Fajne historie

W niedawno udzielonym wywiadzie aktor i reżyser serialu Connolly powiedział, że ludzie boją się kryptowalut z powodu “braku zrozumienia” tego rynku. Tłumaczył też synergię jego współpracy z duetem z Academy School of Blockchain:

 “[Sords and King] chcą wprowadzić kryptowaluty do głównego nurtu (…), zaś ja jestem tylko filmowcem, który chce opowiadać fajne historie i odkrywać fajne postacie – dla mnie jest to [scenariusz] o związkach i przyjaźniach (…).”

Serial – o ile powstanie – nie będzie pierwszą produkcją, w której pojawia się wątek kryptowalut. O Bitcoinie rozmawiali bohaterowie “CSI: Cyber” – serialu ze świata popularnej serii o pracownikach FBI. W zeszłym roku ruszyły też prace nad “Crypto” – mrocznym thrillerem, w którym jedną z ról ma zagrać Kurt Russell. Ta produkcja ma opowiadać jednak o mafijnym podziemiu, złowrogim hakerze, zaś cyfrowe waluty mają być atrybutem przestępców.

Niestety dotychczas Hollywood koncentrowało się na ciemnej stronie Bitcoina. Może serial “Cryptos” to zmieni…

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Academy School of Blockchain Cryptos CSI: Cyber Erik Sords Hollywood Jason King Kevin Connolly Kurt Russell

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.