Porsche emituje swój NFT związany z projektem samochodu

Blockchain Porsche

Porsche ogłosiło właśnie swoją pierwszą aukcję NFT. Jest to następstwem niedawnego uruchomienia platformy Fanzone. W ramach projektu pilotażowego niemiecki producent […]

bitbay zonda

Porsche ogłosiło właśnie swoją pierwszą aukcję NFT. Jest to następstwem niedawnego uruchomienia platformy Fanzone. W ramach projektu pilotażowego niemiecki producent samochodów sprzeda unikalny szkic projektu pojazdu. Wpływy zostaną przeznaczone na sfinansowanie ważnego celu charytatywnego.

Porsche według nowego projektu Petera Varga

Porsche, niemiecki producent samochodów sportowych, rozpoczyna pilotażowy projekt dotyczący niewymiennych tokenów (NFT). Od 2 do 6 sierpnia kolekcjonerzy i fani będą mogli wziąć udział w aukcji. Chodzi o zakup ekskluzywnego szkicu projektu samochodu autorstwa dyrektora Porsche ds. projektowania nadwozia Petera Vargi. Z projektem jest związany NFT.

Cytowany w komunikacie prasowym Varga skomentował sprawę:

Zupełnie nowym doświadczeniem było dla mnie narysowanie szkicu projektu, który następnie jest sprzedawany online jako obiekt cyfrowy.

Projektant ujawnił, że szkic to wynik inspiracji modelami Taycan Cross Turismo i 911.

Łączy styl projektowania naszego kultowego samochodu sportowego ze stylem najmłodszego członka gamy modeli. Z niecierpliwością czekam na odzew, jaki wywoła ten wyjątkowy przedmiot wśród uczestników aukcji – dodał Peter Varga.

Pomóc światu

Rysunek będzie oferowany zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Środki zebrane na aukcji, która zostanie przeprowadzona na amerykańskim rynku sztuki cyfrowej Superrare, zostaną przekazane Viva con Agua. To organizacja non-profit z siedzibą w Hamburgu, która pracuje nad zapewnieniem globalnego dostępu do czystej wody pitnej, urządzeń sanitarnych i higieny, wspierając projekty związane z wodą w takich miejscach jak Uganda i RPA.

porsche

Alexander Pollich, dyrektor naczelny Porsche Deutschland, powiedział, że głównym celem inicjatywy NFT są klienci Porsche, których określił jako „często namiętnych kolekcjonerów”. Jego zdaniem w inicjatywę zaangażują się też młodsi ludzie, którzy „wyjątkowo upodobali sobie cyfrowe trendy”.

Projekt NFT jest realizowany przy pomocy Fanzone, start-up’u z siedzibą w Berlinie. Fanzone został założony w czerwcu przez spółkę zależną Porsche –  Digital GmbH. Nowa firma prowadzi platformę internetową, na której fani mogą zbierać i wymieniać cyfrowe karty w postaci NFT. Wszystko dzieje się przy użyciu technologii blockchain, co ma zapewnić, że e-przedmioty są oryginalne.

Tagi
Blockchain fanzone NFT Porsche tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.