Przyjmowanie płatności w BTC - jak zacząć?

bitcoin shopping-400

 

Jeżeli chciałbyś zacząć przyjmować bitcoiny w swoim sklepie Internetowym / serwisie masz dwie możliwości:

 

Wdrożyć płatności od podstaw

Skorzystać z gotowego rozwiązania w postaci serwisu zajmującego się obsługą tych płatności za Ciebie.

 

Najprostszym sposobem oczywiście jest skorzystanie z gotowych rozwiązań oferowanych przez różne serwisy. Serwis dostarczy Ci gotowych wtyczek do Twojego sklepu Internetowego, oczywiście jeśli korzystasz z popularnych skryptów takich jak np. Magento, VirtueMart itp. Serwis obsłuży też za Ciebie płatności.

Jeśli zdecydujesz się na usługi serwisu pośredniczącego masz do wyboru dwie opcje:

 

Otrzymywanie bitcoinów i ewentualną samodzielną ich sprzedaż

Otrzymywanie złotówek czy też innej waluty narodowej

 

W przypadku drugiej opcji nie musisz nawet wiedzieć, co to jest bitcoin. Nie musisz martwić się też o kurs. Dostaniesz dokładnie tyle pieniędzy za sprzedany towar ile za niego żądasz w swoim sklepie (minus niewielka prowizja). To serwis bierze na siebie całe ryzyko kursowe oraz przewalutowanie. Płatności bitcoin z wykorzystaniem serwisu pośredniczącego będą działały na tej samej zasadzie co inne serwisy obsługujące płatności takie dotpay, paypal, payU itp.

Dodając płatności bitcoin nic nie tracisz, nie musisz też nabywać wiedzy o bitcoinie ani o nic się martwić. W dodatku zwiększasz atrakcyjność swojej oferty i zyskujesz potencjalnych dodatkowych klientów zarówno z Polski jak i z zagranicy.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z serwisu z rozliczeniami w PLN (złotówkach) polecamy:

 

 


 

Portal bitcoin.pl nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód jakie powstały w wyniku wykorzystania danych zawartych na łamach serwisu.