PONO PRIME – nowy konkurent dla Ethereum

Inwestycje Kryptowaluty

W 2021 roku zobaczyliśmy na giełdach setki nowych projektów. Trwająca hossa, podobnie jak ta z 2017 roku, pobudziła rynek do […]

W 2021 roku zobaczyliśmy na giełdach setki nowych projektów. Trwająca hossa, podobnie jak ta z 2017 roku, pobudziła rynek do wdrażania w życie nowych pomysłów. Kiedy jednak przyjrzymy się sprawie nieco bliżej, zobaczymy, że większość nowopowstałych tokenów to nic innego jak kolejna interpretacja już istniejącej technologii. W serwisie Coinpaprika.com, w momencie pisania artykułu, listowanych jest 1134 tokenów z tagiem “ETH Token”, co oznacza, że większość deweloperów niezmiennie wybiera blockchain Ethereum.

Choć w wielu przypadkach blockchain Ethereum jest wystarczającym rozwiązaniem, należy również zwrócić uwagę na inne, niezależne łańcuchy bloków. Zespół pracujący nad projektem AJN (Active Junctions Network) poszedł o krok dalej, tworząc “łańcuch łańcuchów”, umożliwiając cross-chainową komunikację. Nowa technologia tworzona przez polski team, pozwala nie tylko na szybki i bezpieczny transfer tokenów, ale również różnego rodzaju zbiorów danych i innych aktywów, niebędących tokenami.

W ramach nowego blockchaina AJN powstaje już ekosystem zdecentralizowanych usług, które będą stanowiły praktyczne case study i zaprezentują możliwości nowego łańcucha bloków. Twórcy od początku skupiają się na praktycznych zastosowaniach, rozwiązujących realne problemy ery informacji.

KNOWLEDGE.prime

Celem projektu jest rozwiązanie problemu zanikającej wiedzy i umiejętności, które zostały niegdyś nabyte przez społeczeństwo, a następnie odeszły w zapomnienie. Żyjąc w czasach internetu, mamy dostęp do nieograniczonych zasobów informacji, jednak często są one serwowane w taki sposób, że pojawiają się trudności z ich praktycznym wykorzystaniem. Fora, blogi, czy media społecznościowe to miejsca, w których najczęściej szukamy różnego rodzaju porad. Często jednak wygląda to jak szukanie igły w stogu siana – informacje są niepotwierdzone lub niepoukładane.

Kiedy próbujemy coś naprawić, często potrzebujemy narzędzi lub komponentów i tutaj często pojawiają się problemy. Wpisując w ogólnodostępnych przeglądarkach, takich jak Google, słowa kluczowe związane z poszukiwanymi przedmiotami, otrzymujemy zazwyczaj wiele wyników i propozycji. Wybór najlepszej opcji nie zawsze jest oczywisty i właśnie ten problem rozwiązuje projekt KNOWLEDGE.prime. Pomaga znaleźć informacje jak coś zrobić, ale również podpowiada konkretne narzędzia, które pozwolą to zrobić. Tym samym będzie to użyteczne narzędzie zarówno dla domowych majsterkowiczów, jak i doświadczonych inżynierów.

pono prime schemat

NETWORKING.prime

Kolejny projekt budowany w oparciu o blockchain AJN to NETWORKING.prime. Stanowi alternatywę dla zamkniętych platform biznesowych z ograniczonym dostępem do informacji o przedsiębiorstwach i odbywających się w nich procesach. Rozwiązanie to pozwala nie tylko znaleźć pożądane informacje, ale również poukładać je w usystematyzowany sposób. Korzystając z wielu dostępnych źródeł informacji (na temat osób, projektów, produktów, itd.), prezentuje dane w przystępnej formie, by stanowiły wartościową bazę wiedzy na temat biznesu, przydatną w rozwoju firmy.

COMMUNICATOR.prime

Jednym z największych wyzwań – zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw jest obecnie bezpieczeństwo informacji. Im bardziej wartościowe są dane, które przesyłamy w sieci, tym większe jest ryzyko ich wycieku i dostania się w niepowołane ręce. Ryzyko wiąże się nie tylko z aplikacjami, z których korzystamy, ale również samymi urządzeniami, na których przechowujemy i przesyłamy informacje.

COMMUNICATOR.prime to aplikacja, która daje możliwość bezpiecznych rozmów, komunikacji tekstowej i wysyłki plików w ramach organizacji lub z klientami. Projektowana jest z myślą o wszystkich rodzajach urządzeń, z których korzystamy, by zapewnić łatwy dostęp, zawsze kiedy chcemy wymieniać się informacjami w bezpieczny sposób.

Podsumowanie

Zespół PONO PRIME postawił na własny blockchain, by zapewnić użytkownikom niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa i dostępności informacji. Otwarty kod źródłowy da programistom możliwość weryfikacji zapewnień twórców. Zgodnie z planem, pierwsze rozwiązania zostaną uruchomione jeszcze w tym roku.

Aktualnie trwa również private sale, do którego zainteresowani mogą dołączyć jeszcze przez kilka dni, a tym samym wesprzeć rozwój projektu i otrzymać benefity wynikające z wczesnego dostępu do tokenów AJN.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziesz na stronie www: ponoprime.io

Tagi
ajn ajn blockchain blokchain communicator prime ICO knowledge prime kryptowaluta kryptowaluty networking prime pono prime

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.