Bitcoin

Anthony Pompliano: trzymanie 50% oszczędności w BTC to dobry pomysł

Amerykański inwestor i współzałożyciel firmy Morgan Creek, Anthony „Pomp” Pompliano, wyjaśnił swoją strategię inwestowania i sceptycyzm wobec papierowych walut. Wszystko […]

Data publikacji: 6 lipca 2019

bitbay

Amerykański inwestor i współzałożyciel firmy Morgan Creek, Anthony „Pomp” Pompliano, wyjaśnił swoją strategię inwestowania i sceptycyzm wobec papierowych walut. Wszystko w wywiadzie dla Cointelegraph z dn. 5 lipca.

Zapytany, czy uważa, że zainwestowanie 50% swojego majątku w Bitcoina jest ryzykowanym posunięciem, Pompliano powiedział, że ryzyko jest względne dla każdej osoby. On sam jest zdania, że to dobry krok. Tłumaczył dlaczego:

„Argumentowałbym, że posiadanie 100% ekspozycji na puste waluty to naprawdę zły pomysł. Ponieważ jeśli jedna z tych pustych walut, w których masz 100% majątku, dozna hiperinflacji, albo ogólnie zawiedzie, masz wiele problemów. ”

Pompliano podkreślił tym samym potrzebę większej dywersyfikacji, która pozostawia jednak pytanie, jak wiele należy przekierować z walut typu fiat na rynek walut cyfrowych.

Pompliano: dlaczego warto kupować BTC

pompliano bitcoinWedług Pompliano za Bitcoinem stoi dziś najbezpieczniejsza technologia i sieć. Jego zdaniem „drastycznie zwiększa to prawdopodobieństwo, że Bitcoin pewnego dnia stanie się globalną walutą rezerwową świata”. Argumentował:

„Pewne jest to, że państwo narodowe z największą armią zawsze kontrolowało globalną walutę rezerwową. […] Elementy, które wcześniej pozwalały państwu narodowemu kontrolować globalną walutę rezerwową – silniejsza armia, sankcje ekonomiczne itp. – nagle są znacznie mniej skuteczne, a moim zdaniem nastąpi to [przełom i zmiana światowej lidera- przyp. bitcoin.pl] w kraju lub systemie monetarnym, który ma najsilniejszy system obronny, a jest w stanie dominować.”

100 000 USD za 1 BTC

Na początku tego tygodnia Pompliano przewidywał też, że BTC osiągnie poziom cenowy 100 000 USD do końca 2021 r., wyjaśniając, że podstawą jego prognozy jest klasyczna ekonomia, tj. prawo popytu i podaży, które obowiązuje też w przypadku innowacyjnej klasy aktywów cyfrowych.

„W sierpniu ubiegłego roku przewidywałem, że Bitcoin spadnie do 3 000 USD, po czym powróci do 10 000 USD. Teraz myślę, że osiągnie 100 000 USD, ale […] [na rynku] będzie większa zmienność: będą paraboliczne zachowania, jakie widzieliśmy w czerwcu […]”

– uważa Pomp.

Do tego twierdzi, że rynek kryptowalut zostanie wzmocniony przez LibraCoin Facebooka:

„Ludzie mogą nie lubić Zuckerberga, ale nikt nie myśli, że jest głupi. (…). Bitcoin będzie czerpał korzyści z [istnienia] Libry […]”

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion