za
sec ripple

Poloniex zawiera ugodę z SEC dotyczącą prowadzenia niezarejestrowanej giełdy

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), oskarżyła platformę wymiany kryptowalut Poloniex za naruszenie przepisów dotyczących obrotu papierami wartościowymi.

Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem SEC, Poloniex oferował handel kryptowalutami uznawanymi za papiery wartościowe amerykańskim inwestorom na swojej platformie w okresie od lipca 2017 r. do listopada 2019 r. bez należytej rejestracji jako broker papierów wartościowych. W ten sposób platforma naruszyła sekcję 5 ustawy o giełdach.

Akt oskarżenia SEC stwierdził również, że pracownicy giełdy aktywnie dążyli do obejścia regulacji dotyczących papierów wartościowych. Wszystko po to, aby zwiększyć udział firmy w rynku. Według szefowej Komisji ds. egzekwowania prawa Kristiny Littman:

Poloniex wybrał zwiększone zyski ponad zgodność z federalnym prawem papierów wartościowych, włączając papiery wartościowe aktywów cyfrowych na swojej niezarejestrowanej giełdzie. […] Poloniex próbował obejść reżim regulacyjny SEC, który ma zastosowanie do każdego rynku skupiającego kupujących i sprzedających papiery wartościowe, niezależnie od zastosowanej technologii.

Zgodnie z komunikatem SEC, Poloniex zdecydował się nie przyznawać ani nie zaprzeczać żadnym wykroczeniom. Zapłaci jednak grzywnę w wysokości około 10,3 miliona dolarów, zgadzając się jednocześnie na nakaz zaprzestania działalności. Poloniex zapłaci 8,48 miliona dolarów z całkowitej grzywny jako rekompensatę, a także 1,5 miliona dolarów kary cywilnej oraz ponad 403 tysiące dolarów odsetek wstępnych.

Circle przejął Poloniex

Emitent stablecoinów USD Coin (USDC) Circle przejął Poloniex za 400 milionów dolarów jeszcze w lutym 2018 roku. Giełda zmieniła nazwę na Polo Digital Assets w październiku 2019 roku, przy czym Stany Zjednoczone zostały wyłączone z zasięgu jej usług ze względu na niekorzystne regulacje.

Jeszcze w czerwcu pojawiły się doniesienia, że Circle stracił około 156 milionów dolarów na początkowym przejęciu Poloniex z powodu rozliczeń prawnych w sprawach, które podobno obejmowały sankcje ze strony SEC i Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności