fbpx

Wiadomości

Policja szuka osób, które czują się poszkodowane przez Omega Best

Fundacja traderów Trading Jam opublikowała na swojej stronie informacje, które mogą zaciekawić osoby, które miały kontakt z Omega Best. Czujesz […]

bitbay

Fundacja traderów Trading Jam opublikowała na swojej stronie informacje, które mogą zaciekawić osoby, które miały kontakt z Omega Best.

Czujesz się oszukany? Zgłoś się na policję

Fundacja informuje, że Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie:

„doprowadzenia w okresie od listopada 2018 r. do 31 maja 2019 r. na terenie Polski nieustalonych kontrahentów PORTALU OMEGA prowadzonego przez Nautilius Investment LTD z siedzibą w Ras Al. Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia pieniędzy wpłacanych na zakup produktu o nazwie Active Box o wartości od 20 do 20.000 Euro, będącego według organizatora połączeniem usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i zadaniach związanych z obsługą chmury kryptowalutowej oraz obietnicach zysku składanych przy dokonaniu inwestycji wynoszących 30 % – 70% wpłaconej kwoty, podczas gdy w rzeczywistości uzyskane fundusze nie były nigdzie lokowane, a przeznaczone na wypłaty prowizji dla już funkcjonujących w systemie osób, tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k.”

Organizacja dodaje, że osoby, które czują się poszkodowane przez Omegę Best, mogą zgłosić zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Prokuraturze lub na Policji powołując się na sygn.  PO II Ds. 64.2020, PGK II 847/20.

Omega Best

Platforma już wcześniej budziła wątpliwości polskich władz. Pisał o niej UOKiK. 13 grudnia 2019 r., na podstawie informacji zgromadzonych w toku swojego postępowania, jak przypomina Trading Jam, urząd „wydał ostrzeżenie konsumencie i stwierdził, że system Omega może być piramidą finansową, a konsumenci mogą stracić pieniądze. Urząd zawiadomił o tym również Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ zdaniem UOKiK osoby, które stoją za tym systemem, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego państwa i obywateli.”

Wiadomo, że projekt sprzedawał tzw. Active Boxy, które rzekomo miały być innowacyjnym „połączeniem usług reklamowych, udziału w badaniach marketingowych i zadań związanych z obsługą chmury kryptowalutowej”. Cena tego produktu wynosiła od 50 do 200 000 euro.

Do tego dochodził plan binarny, w ramach którego Użytkownik budował swoją tzw. „strukturę dystrybucyjną” w ramach „dwóch nóg”.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.