za

Pojemność Lightning Network nadal rośnie

2019-02-01
Bitcoin
Binance Launchpool

W grudniu media pisały o kolejnej barierze, która została przekroczona w sieci Lightning Network. Teraz pokonano kolejny rekord.

Lightning Network wciąż rośnie w stabilnym, ale bardzo obiecującym tempie. I to mimo pewnych kontrowersji, które nadal wzbudza. Coraz więcej użytkowników chce wypróbować tę nową technologię, zwiększając nie tylko węzły i kanały płatności, ale także zdolność do przetwarzania transakcji możliwych do zarządzania przez tą sieć.

Według danych z witryny monitorującej 1ML.com, wczoraj Lightning Network zdołała przekroczyć pojemność 600 Bitcoinów (nieco ponad 2 miliony dolarów) i osiągnąć poziom 614,32 BTC. Liczby te pokazują znaczny postęp w kwestii wydajności – dokładnie o ponad 15 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Ważne jest, aby pamiętać, że ze względu na swoją konfigurację, im więcej węzłów ma Lightning Network, tym szybciej pozwala to na dokonywanie transakcji, i oczywiście, w miarę wzrostu przepustowości sieci, operacje mogą mieć większą wartość.

Liczba węzłów wzrosła również o ponad 16% do 5777 aktywnych węzłów. Podobnie, realna użyteczność znacznie wzrosła do 22920 otwartych kanałów płatności. Oznacza to wzrost o ok. 35% w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Po co to?

Lightning Network powstało w celu rozwiązania problemów związanych ze skalowalnością Bitcoina. Mimo, że wciąż jest w fazie rozwoju i eksperymentu, to już udowodniło swój sukces.

Korzystanie z Lightning Network zwiększyło się dzięki wsparciu różnych kampanii prowadzonych przez społeczność entuzjastów Bitcoin. Jedna z najpopularniejszych obecnie, Lightning Torch, z czasem gromadzi więcej użytkowników zainteresowanych tą technologią. Ponadto rosnąca liczba nowych portfeli ze wsparciem dla Lightning Network pozwoliła użytkownikom poznać z pierwszej ręki tego typu technologię.

Wydaje się, że tego typu rozwiązania są najlepszym sposobem podejścia do problemu skalowalności. Przykładowo, Ethereum aktywnie pracuje nad Raiden, implementacją o podobnych cechach, ale dostosowaną do tego blockchaina. Nad problemem skalowalności pracują także takie projekty jak np. IOST czy Insolar.

Problem skalowalności blockchaina jest jednym z głównych problemów nękających branżę. Eksperci są dziś już niemal zgodni, że sieć bloków ma potencjał do stworzenia „gospodarki bez granic”. Warunkiem jest jednak właśnie poprawa skalowalności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 970,06 USD-3,14%
Ethereum logo
EthereumETH
3836,91 USD-2,53%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,17 USD-1,74%
Solana logo
SolanaSOL
166,96 USD-2,97%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3836,63 USD-2,50%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,99%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,62%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,43 USD-0,70%