za
Podsumowanie122

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 12.02.2018

2018-02-12
Podsumowania
European Halving Party 2024

Szefowa MFW: Regulacja kryptowalut jest „nieunikniona”, Arizona może być kolejnym miejscem na świecie przyjmującym podatki w bitcoinach, Nvidia notuje znaczny wzrost przychodów dzięki kryptowalutom.

 

 

Szefowa MFW: Regulacja kryptowalut jest „nieunikniona”, Arizona może być kolejnym miejscem na świecie przyjmującym podatki w bitcoinach, Nvidia notuje znaczny wzrost przychodów dzięki kryptowalutom.

 


 

Szefowa MFW: Regulacja kryptowalut jest „nieunikniona”

 

Według Christine Lagarde, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wprowadzenie regulacji do sektora kryptowalut jest „nieuniknione”.

 

„Jest to wyraźnie dziedzina w której potrzebujemy międzynarodowej regulacji i właściwego nadzoru” – powiedziała Christine Lagarde w wywiadzie dla stacji CNNMoney udzielonego podczas niedzielnego, dorocznego szczytu World Government Summit w Dubaju, dodając również:

„Mamy tam prawdopodobnie do czynienia z całkiem dużą ilością nielegalnej aktywności”.

 

Jak zapewnia Lagarde, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, któremu przewodzi, już od dłuższego czasu „próbuje aktywnie przeciwdziałać” wykorzystaniu kryptowalut do celów związanych z praniem brudnych pieniędzy czy finansowaniem terroryzmu. W jej opinii jednakże sektor kryptowalut wymusza na MFW podjęcie bardziej zdecydowanych działań niż dotychczas:

 

„Uważam, iż [regulacja kryptowalut] jest nieunikniona. W przeciągu ostatnich 10 lat, od czasu kryzysu ekonomicznego, mieliśmy do czynienia z regulacjami opartymi na podmiotach gospodarczych. Bez wątpienia musimy skierować się w stronę regulacji opartych na aktywności. Zapomnijmy o podmiotach, skupmy się na samych aktywnościach, kto co robi, kto do jakich czynności jest licencjonowany i kto podlega właściwej regulacji i nadzorowi” – mówi Lagarde.

 

Rok 2018 zapowiada się rokiem regulacji prawnych niemal na całym świecie. Bitcoin jest już na tyle popularny i mocny, że stał się solą w oku rządów i banków. To właśnie w te dwie grupy Bitcoin uderza najmocniej, gdyż odbiera im władzę nad pieniądzem oddając ją z powrotem w ręce ludzi.


 

Arizona może być kolejnym miejscem na świecie przyjmującym podatki w bitcoinach.

 

Senat stanu Arizona przegłosował projekt ustawy uprawniającej tamtejsze władze do poboru opłat z tytułu podatku dochodowego w formie płatności kryptowalutowych. Mieszkańcy stanu, podatek ten rozliczaliby za pomocą bitcoina oraz innych „zatwierdzonych” przez władze kryptowalut.

 

Zanim tak się jednak stanie, projekt ustawy musi zostać pozytywnie rozpatrzony przez tamtejszą Izbę Reprezentantów, do której teraz trafi. Jak mówi jeden z jej członków, republikanin Jeff Weninger, celem tego rodzaju zmian ma być przede wszystkim dbałość o rozwój innowacyjności technologicznej stanu:

 

„Wysyłamy sygnał do każdego w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie dalej w świat, że Arizona będzie w przyszłości odpowiednim miejscem dla technologii łańcucha bloków i walut cyfrowych.” – mówi Weninger.

 

Ustawa w swojej obecnej formie zakłada konieczność konwersji kryptowalut do postaci dolara w ciągu 24 godzin od ich pobrania w formie podatku, aby uniknąć ryzyka kursowego.

 

Jeśli nowa ustawa wejdzie w życie, Arizona stanie się pierwszym amerykańskim stanem, który zezwoli na akceptację płatności podatkowych w postaci kryptowalut. Jeszcze w 2015 roku, prace nad podobnego rodzaju ustawą trwały również w innym amerykańskim stanie, New Hampshire. Niestety, ówczesny projekt został odrzucony przez tamtejszą Izbę Reprezentantów proporcją głosów 264 do 74.


 

Nvidia notuje znaczny wzrost przychodów dzięki kryptowalutom

 

Przychody firmy Nvidia Corporation, jednego z największych producentów procesorów graficznych na świecie wzrosły w ostatnim kwartale o 34 procent, z poziomu 2,17 do 2,91 mld. dolarów. W skali roku to wzrost o 41 procent do poziomu 9,71 mld. dolarów. Główny wpływ na tak dobry wynik korporacji miało zapotrzebowanie na karty graficzne Nvidia do wydobycia kryptowalut.

 

„Silne zapotrzebowanie w sektorze kryptowalut przekroczyło nasze oczekiwania.” – stwierdziła Colette Kress, dyrektor finansowy Nvidii w sprawozdaniu finansowym korporacji za ostatni kwartał, dodając:

 

„O ile trudno oszacować ogólny wpływ kryptowalut na nasz biznes, wierzymy że był to większy procent przychodu aniżeli w kwartale poprzedzającym.”

 

Obecny, relatywnie wysoki już poziom trudności wydobycia Bitcoina wytwarza konieczność korzystania z dedykowanych, kosztownych procesorów ASIC do jego efektywnego wydobywania. Wiele innych, dostępnych obecnie na rynku kryptowalut można jednak z powodzeniem „kopać” za pomocą kart graficznych. Wśród nich na uwagę zasługują między innymi: Ethereum (ETH), Ethereum-Classic (ETC), Zcash (ZEC), Monero (XMR), Litecoin (LTC) czy Dogecoin (DOGE).

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności