Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 10.01.2018

Podsumowania

Microsoft wznawia akceptacje płatności bitcoinowych, Warren Buffett: Kryptowaluty czeka niemiły koniec, zielone światło dla bitcoinowych kontraktów terminowych ze strony tajlandzkich […]

Microsoft wznawia akceptacje płatności bitcoinowych, Warren Buffett: Kryptowaluty czeka niemiły koniec, zielone światło dla bitcoinowych kontraktów terminowych ze strony tajlandzkich władz.

 

 

Microsoft wznawia akceptacje płatności bitcoinowych, Warren Buffett: Kryptowaluty czeka niemiły koniec, zielone światło dla bitcoinowych kontraktów terminowych ze strony tajlandzkich władz

 

Microsoft wznawia akceptacje płatności bitcoinowych

 

Przypomnijmy. Niespełna cztery dni temu światowy gigant branży technologii informacyjnych ogłosił, iż zawiesza dostępne dotychczas płatności BTC za cyfrowe produkty oferowane przez siebie w sklepach Microsoft oraz Xbox. Dziś wiadomo już, że było to tymczasowe posunięcie.

W wywiadzie opublikowanym dziś na łamach portalu news.com.au rzeczniczka Microsoftu tłumaczy, że chwilowe zawieszenie płatności bitcoinowych było podyktowane względami „technicznymi”:

 

„Wznowiliśmy płatności bitcoinowe w naszym sklepie po upewnieniu się, we współpracy z naszym operatorem płatności, że nasi klienci będą w stanie realizować również niewielkie płatności BTC.”

 

Nie był to pierwszy taki przypadek od momentu wprowadzenia tego rodzaju usługi w 2014 roku.

 

W 2016 roku na stronie Microsoftu ukazało się oświadcznie o tym jakoby firma rezygnowała z płatności BTC. Dzień później jej przedstawiciele przepraszali za „nieumyślne” zamieszczenie na stronie błędnej informacji.


 

Warren Buffett: Kryptowaluty czeka niemiły koniec

 

Jeden z najbardziej znanych i szanowanych ekonomistów oraz jeden z najbogatszych ludzi świata nie widzi przyszłości przed kryptowalutami. W wywiadzie udzielonym dziś telewizji CNBC, Warren Buffett, określany czasem mianem „Wyroczni z Omaha” nie zostawia na nich suchej nitki:

 

„Zasadniczo w kwestii kryptowalut mogę powiedzieć, niemal z pewnością, że czeka ich zły koniec. Kiedy to się stanie czy też jak, tego nie wiem”. – mówi amerykański miliarder.

 

Na pytanie dziennikarki czy zdecydowałby się zatem zainwestować w jeden z dostępnych bitcoinowych kontraktów terminowych, grając na spadek kursu kryptowaluty, odpowiedział jednak: „Nie”. Dlaczego? Jak szczerze przyznaje sam zainteresowany – gdyż zwyczajnie się na tym nie zna:

„Mam od groma problemów z rzeczami na których wydaje mi się, że się znam. Dlaczego miałbym zajmować długą czy też krótką pozycję na czymś o czym nie mam zielonego pojęcia?” – przyznaje Buffett.


 

Zielone światło dla bitcoinowych kontraktów terminowych ze strony tajlandzkich władz

 

Tajlandzcy inwestorzy mogą już teraz inwestować w bitcoinowe kontrakty terminowe, między innymi te dostępne na dwóch chicagowskich giełdach CME (Chicago Mercantile Exchange) oraz CBOE (Chicago Board Options Exchange), legislatorzy w tym kraju wyrazili bowiem zgodę na handel za pomocą tego rodzaju instrumentów finansowych.

 

Jedna z lokalnych firm operujących na tamtejszym rynku – Philip Securities Thailand Ltd. postanowiła już teraz wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu, oferując swoim klientom możliwość handlu bitcoinowymi kontraktami na ww. amerykańskich giełdach.


 

Tylko 4 dni do końca zbiórki na rzecz WOŚP

 

Dzięki zbiórce kryptowalut na rzecz WOŚP zorganizowanej przez BitBay udało się już zebrać 49 316,29 PLN!!! Hojność darczyńców pozwoliła zgromadzić kwotę czterokrotnie przewyższającą zeszłoroczny wynik. Jeszcze tylko 4 dni dzielą nas od wielkiego Finału i zakończenia zbiórki.

 

Tagi
bitcoin btc microsoft Tajlandia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.