Podsumowania

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 07.01.2018

OpenBazaar akceptuje Bitcoin Cash, władze Singapuru nie widzą zagrożenia ze strony kryptowalut.     OpenBazaar akceptuje Bitcoin Cash, władze Singapuru […]

Data publikacji: 7 lutego 2018

bitbay

OpenBazaar akceptuje Bitcoin Cash, władze Singapuru nie widzą zagrożenia ze strony kryptowalut.

 

 

OpenBazaar akceptuje Bitcoin Cash, władze Singapuru nie widzą zagrożenia ze strony kryptowalut.

 


 

OpenBazaar akceptuje Bitcoin Cash

 

Zdecentralizowana platforma handlowa OpenBazaar potwierdza w dzisiejszym oświadczeniu, iż rozpoczęła akceptację Bitcoin Cash.

 

„OpenBazaar został zapoczątkowany w 2014 roku, jako sposób przeprowadzania transakcji z wykorzystaniem bitcoina, który w tamtym czasie był największą i najczęściej wykorzystywaną kryptowalutą. W praktycznym stopniu jedyną. Dzisiaj pojawiło się kilka kryptowalut demonstrujących inne możliwości wykorzystania, a my przekonaliśmy się, że wybór jest istotną częścią tego co kupujący i sprzedający chcą widzieć na OpenBazaar” – oświadczył Brian Hoffman, prezes OB1, startupu nadzorującego rozwój projektu OpenBazaar.

 

OpenBazaar został oficjalnie otwarty 4 kwietnia 2016 roku. Ze względu na swoją rozproszoną strukturę zapewnia swoim użytkownikom duży stopień anonimowości i odporność na próby regulacji prawnej.

 

OB1 zebrało już łącznie ponad 4 mln dolarów kapitału inwestycyjnego na dalszy rozwój projektu. Finansowego wsparcia udzieliły mu tak znane firmy inwestycyjne typu venture capital jak Andreessen Horowitz czy Union Square, a także firmy powiązane bezpośrednio z branżą kryptowalut, m.in.: Digital Currency Group czy BlueYard.


 

Władze Singapuru nie widzą zagrożenia ze strony kryptowalut

 

Wbrew niedawnym plotkom, Singapur nie zamierza banować kryptowalut. Pisemnej wypowiedzi w tej sprawie udzielił ostatnio wicepremier i przewodniczący tamtejszego banku centralnego w jednej osobie, Tharman Shanmugaratnam:

„Na obecną chwilę, natura jak i skala handlu kryptowalutowego w Singapurze nie stanowi ryzyka dla bezpieczeństwa jak i integralności naszego systemu finansowego. Ich wykorzystanie w realizacji płatności jest niewielkie, wolumen handlowy kryptowalut w Singapurze również nie jest wysoki – jest on znacznie mniejszy niż w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Japonia czy Południowa Korea”

 

Pismo wiceministra stanowiło odpowiedź na pytanie postawione mu przez kilku członków tamtejszego parlamentu, pragnących dowiedzieć się czy rząd rozważa kwestię wprowadzenia ram prawnych dla sektora kryptowalutowego lub też potencjalnego całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami w tym kraju.

 

Odpowiedź wicepremiera nie pozostawia jednak wątpliwości w tej sprawie. Jak pisze dalej Shanmugaratnam, bank centralny „wnikliwie analizuje rozwój wydarzeń i potencjalne, związane z nimi, zagrożenia. Jednak na razie, nie ma silnych przesłanek, aby zakazać handlu kryptowalutami.”, dodając również, iż ustawodawcy na obecną chwilę „nie posiadają szerszych zastrzeżeń co do ryzyka systemowego w odniesieniu do kryptowalut.”

 

Opinia Shanmugaratnama pokrywa się również z, udzieloną w październiku zeszłego roku, wypowiedzią Ravi Menona, dyrektora generalnego tamtejszego banku centralnego w której dał on wyraźnie do zrozumienia, iż bank nie nosi się z zamiarem regulowania rynku kryptowalut w tym kraju.

 

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion