Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 02.01.2018

2018-01-02 Podsumowania

Houbi wraca do gry. Malezja nie zbanuje kryptowalut. KryptoRubel jako sposób na unikniecie sankcji. Localbitcoin wprowadza Segwit. Zapraszamy na podsumowanie […]

Houbi wraca do gry. Malezja nie zbanuje kryptowalut. KryptoRubel jako sposób na unikniecie sankcji. Localbitcoin wprowadza Segwit. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

 

 

Houbi wraca do gry. Malezja nie zbanuje kryptowalut. KryptoRubel jako sposób na unikniecie sankcji. Localbitcoin wprowadza Segwit. Zapraszamy na podsumowanie dnia.

 

 

LocalBitcoins.com kompatybilny z SegWit

 

Serwis LocalBitcoins.com poinformował, że jego portfele są już kompatybilne z SegWit. Oznacza to dużo mniejsze prowizje za przelew przy korzystaniu z serwisu. Przypominamy, że adresy Segwit zaczynają się podobnie jak adresy multisign od cyfry „3” (lub „bc1” w przypadku Bech32 native SegWit).  


 

Jedna z największych niegdyś giełd na świecie Houbi przenosi się do Japonii

 

Z dniem 30 października na mocy postanowień rządu swoją działalności zaprzestały wszystkie chińskie giełdy, w tym jedna z największych niegdyś na świecie Houbi. Giełda jednak nie poddała się i zamierza przenieść się do otwartej na kryptowaluty Japonii.

 

Huobi ujawnił właśnie swoją umowę z japońską instytucją finansową SBI Group z którą uruchomi dwie nowe giełdy kryptowalut w I kwartale 2018 roku.


 

Malezja dementuje pogłoski o zakazie handlu kryptowalutami

 

Wiceminister finansów Malezji – Johari Abdul Ghanis powiedział w wywiadzie dla mediów, że rząd nie zamierza zakazywać handlu kryptowalutami, choć pozostanie ostrożny w tej kwestii.

 

Johari  podkreślił konieczność „znalezienia równowagi między interesem publicznym a uczciwością systemu finansowego„, dodając, że zakaz kryptowalut zaszkodziłby innowacjom.

 

„Zamiarem władz nie jest zakazanie lub zatrzymywanie innowacji uznawanych za korzystne dla społeczeństwa”. – powiedział wiceminister Johari

 

Jak najbardziej jest to zdrowe i rozsądne podejście. Malezji gratulujemy wiceministra.


 

KryptoRubel jako użyteczne narzędzie do unikania zachodnich sankcji gospodarczych.

 

Jak już wiadomo prezydent Władimir Putin zlecił rosyjskim urzędnikom pracę przy opracowywaniu krajowej kryptowaluty nazwanej „KryptoRubel”.

 

Jak podaje  Financial Times, doradca prezydenta Siergiej Glazev powiedział na rządowym spotkaniu, że nowa rosyjska kryptowaluta posłuży jako użyteczne narzędzie do unikania zachodnich sankcji gospodarczych.

 

„Ten instrument bardzo nam odpowiada …dzięki kryptorublowi możemy rozliczać się z naszymi kontrahentami na całym świecie, nie zważając na sankcje” – powiedział Glazev

 

Doradca wskazał, że KryptoRubel byłaby odpowiednikiem rubla, ale z cyrkulacją umożliwiającą Kremlowi jej śledzenie. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy kryptowaluta byłaby emitowana przez bank centralny kraju.


 

Dobry humor każdego dnia

 

 

 

{youtube}v=QCvQ4GU3y1k{/youtube}

Tagi
Houbi Japonia Malezja Rosja rząd

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.