fbpx

Wiadomości

Podsumowanie tygodnia z Coinquistą

To kolejna dawka informacji, którymi żyła branża kryptowalut w ostatnim tygodniu: Kryptowaluty przyzwyczaiły nas już w przeszłości do wywoływania palpitacji […]

To kolejna dawka informacji, którymi żyła branża kryptowalut w ostatnim tygodniu:

Kryptowaluty przyzwyczaiły nas już w przeszłości do wywoływania palpitacji serca w wyniku ich ponadprzeciętnej, wysokiej zmienności. Dziś z kolei wydają się być najbardziej monotonnym rynkiem. Taki stan rzeczy nie powinien trwać jednak wiecznie i warto być przygotowanym na to, co może się niebawem wydarzyć. Czy Bitcoinowi jednak grozi załamanie się kursu patrząc przez pryzmat tego, że kurs nie był w stanie wydostać się poza pułap 10 000 USD już kilkukrotnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy?

Bank Japonii (BoJ) ogłosił, że rozpocznie eksperymenty wykorzystujące cyfrową walutę banku centralnego. Patrząc na zaangażowanie sztabu finansowego na horyzoncie widnieje perspektywa dogonienia w tym zakresie Chin, które już rozpoczęły testy własnej waluty bankowej. W swoim raporcie BoJ nawiązuje jednak do dwóch głównych problemów technicznych, wśród nich zalicza problem ogólnodostępności oraz bezpieczeństwo. Pierwszy odnosi się do zapewnienia dostępności wszystkim, w tym osobom bez umiejętności obsługiwania smartfona. A drugi dotyczy możliwości poradzenia sobie z ewentualnym brakiem dostępu do sieci przesyłowej. Pytaniem jest czy ostatecznie uda się w tym rozwiązaniu zastosować Blockchain czy może jednak będzie to tylko i wyłącznie waluta nie różniąca się wiele od znanej już nam cyfrowej gotówki.

Wolumeny DEX (giełd zdecentralizowanych) w pierwszej połowie 2020 r. sięgnęły 5 razy wyższych poziomów niż w pierwszej połowie 2019 r. Prym wiodą takie platformy jak Uniswap oraz Curve, które to w największym stopniu przyczyniły się do wzrostu wolumenu sektora. Tempo wzrostów zostało wzmożone biorąc pod uwagę standardy na rynku DeFi, w obrębie którego to segmentu wiele kryptowalut uzyskiwało na wycenie po kilkaset procent w ciągu zaledwie paru ostatnich miesięcy. Klienci zaczynają dostrzegać coraz większą wartość zdecentralizowanych giełd jednak wciąż na tym rynku można dostrzec wiele niedoskonałości.

Afryka znajduje się w gronie kontynentów o największym stopniu zainteresowania bitcoinem. Wśród potentatów najstarszego kontynentu plasują się kolejno takie kraje jak: Nigeria, Kenia, RPA oraz Ghana, które to łącznie przetransferowały ostatnio ilość kryptowaluty na ponad 15 milionów dolarów. Analitycy wymieniają szereg czynników, który tłumaczy takie zainteresowanie społeczności, wśród nich znajduje się między innymi młoda populacja, ale także niski wskaźnik liczby terytoriów korzystających z tradycyjnej bankowości.

Japońska giełda kryptowalut BitFlyer organizuje pierwsze wirtualne zgromadzenie akcjonariuszy, a podczas zebrania  korzysta z nowej aplikacji do głosowania na blockchainie. Aplikacja bVote jest odporna na fałszerstwa i manipulacje, a użytkownicy przed skorzystaniem z niej muszą zeskanować kartę weryfikującą dane tożsamościowe. Włodarze platformy zapewniają po fakcie, że całość przedsięwzięcia przebiegła bez żadnych zakłóceń. Uczestnicy już teraz chwalą rozwiązanie twierdząc, że takie podejście do zgromadzeń umożliwiających oddanie głosu drogą zdalną jest dodatkowym bardzo istotnym udogodnieniem. Być może to zastosowanie dla technologii Blockchain okaże się z perspektywy czasu strzałem w dziesiątkę i będziemy obserwowali kolejne implementacje w tym segmencie.

Po więcej zapraszamy do materiału wideo oraz na kanały społecznościowe platformy Coinquista.com.

Wiadomości w formie wideo:

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.