za
ghana

Pierwsze w Ghanie seminarium na temat Bitcoina

Konferencja Kryptoraport

 

11 grudnia w mieście Kumasi w Ghanie przeprowadzono pierwsze w tym kraju seminarium na temat Bitcoina. Jego organizatorem była organizacja typu non-profit, Dream Bitcoin Foundation, założona przez młodego entuzjastę e-walut, Philipa Asare. Jednym z jej głównych celów ma być propagowanie wiedzy na temat Bitcoina oraz promowanie lokalnej przedsiębiorczości z wykorzystaniem wirtualnych walut.

 

Do wzięcia udziału w konferencji zaproszono takie organizacje jak: Bitnation, Conscious Entrepreneurship Foundation, Coinapult , Bitrefill czy New University World.

 

Phillip bardzo pomaga mi zaznajamiać się z Bitcoinem i z tym jak mogę wykorzystać tę technologię w moim kraju, Sierra Leone.” – mówi wywiadzie dla portalu CoinTelegraph, Mustafa Cole, współzałożyciel Sierra Leone Liberty Group, organizacji promującej zalety przedsiębiorczości, której członkowie, także wzięli udział w ghańskim seminarium – „Ludzie odkryją korzyści płynące z Bitcoina oraz to jak może on pomóc obniżyć koszty przelewów, realizowanych obecnie za pośrednictwem Western Union, Money Gram i im podobnych.

 

Cole dodaje następnie:

 

Pracuję z ośmioma innymi członkami [grupy], którzy naprawdę dobrze wykonują swoją pracę dla ludzi w Sierra Leone. Ta jest szczególnie potrzebna teraz, kiedy kraj ten ma problem z epidemią Eboli. Komitet Bitcoina pomógł nam w walce z tym śmiertelnym wirusem, oni też dali mi tę szansę, aby przybyć tu i wziąć udział w pierwszym seminarium Dream Bitcoin Fundation.

 

Na seminarium podejmowano tematy dotyczące Bitcoina i systemów płatności mobilnych. Interaktywne wykłady zakładały aktywny udział publiczności. Przewidziano także różnego rodzaju grupowe sesje dyskusyjne.

 

W osobach prelegentów pojawili się lokalni przedsiębiorcy oraz eksperci międzynarodowi, wśród nich: autor licznych publikacji, ekonomista Dan McLaughlin,; jeden z najbardziej szanowanych ekspertów technologii Bitcoin i znany mówca – Andreas Antonopoulos; finansistka i inwestorka Susanne Tarkowski-Tempelhof z Bitnation, profesor Charles Evans czy blogerka i entuzjastka BTC Alakanani Itireleng znana także jako „Bitcoin Lady” z Botswany.

 

Do czego Bitcoin może być potrzebny Ghańczykom? Znaczna część ludności kraju otrzymuje pieniądze od krewnych pracujących za granicą. Z powodu zaś wysokich opłat transakcyjnych nakładanych na przelewy międzynarodowe, tracą oni część przesyłanych sum na rzecz firm takich jak Western Union. Technologia kryptowalut, dzięki niskim kosztom przesyłu, zdaje się więc prostym remedium na ową bolączkę. Ponadto ludność Afryki jest dobrze zaznajomiona z ideą mobilnych płatności dzięki prężnie działającym na tamtejszym rynku płatnościom tego typu, w postaci BitPesy oraz M-Pesy.

 

Ghana to państwo położone w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Togo, Burkina Faso i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Przez blisko pięć wieków było kolonią brytyjską, niepodległość odzyskało dopiero w roku 1957. Obecnie jest republiką należącą od 1957 r. do Wspólnoty Narodów. Były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan pochodzi właśnie z Ghany.

 

Podstawowym filarem gospodarki jest monokultura ziarna kakaowego. Eksport ziarna kakaowego stanowi 35% wartości całkowitego eksportu, przez co Ghana jest czołowym światowym producentem tego surowca. Dla potrzeb miejscowych, uprawia się: owoce cytrusowe, ryż, tytoń, kukurydzę, maniok, trzcinę cukrową, bawełnę, proso, bataty, pochrzyn. Od niedawna rośnie rola przemysłu ciężkiego, głównie związanego z górnictwem, leśnictwem (35% powierzchni Ghany zajmują lasy tropikalne), branżą spożywczą, hutnictwem i wydobyciem (na terenie kraju znajdują się bogate złoża złota, boksytów, rud manganu i diamentów).

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności