Peter Schiff: BTC nie jest bezpieczną przystanią

Bitcoin Wiadomości

Kurs Bitcoina (BTC) spadł o ponad 9 proc. po tym, jak Elon Musk zasugerował, że Tesla może w przyszłości sprzedać […]

Kurs Bitcoina (BTC) spadł o ponad 9 proc. po tym, jak Elon Musk zasugerował, że Tesla może w przyszłości sprzedać swoje kryptowaluty. To, co dziś dzieje się na wykresie BTC, sprawia, że krytycy cyfrowych walut wytaczają przeciwko nim swoje działa.

Peter Schiff: BTC to nie bezpieczna przystań

W momencie pisania tego tekstu kurs BTC spadł o ok. 9 proc. w skali 24 godzin i 23 proc. w ciągu 7 dni. Obecnie kryptowaluta kosztuje ok. 45 000 USD.

Peter Schiff zakwestionował to, że kryptowaluta jest bezpieczną przystanią.

Jeśli pojedynczy tweet @elonmusk może mieć tak duży wpływ na cenę Bitcoina, jak ktokolwiek może poważnie traktować to jako pieniądz? W jaki sposób Bitcoin może być bezpiecznym aktywem, jeśli jedno słowo czy tweet naraża go na ryzyko? Powinno być już jasne, że kupowanie Bitcoinów to hazard, a nie inwestowanie

– napisał na Twitterze Schiff.

peter schiff btc

Schiff woli złoto od Bitcoina

Schiff zawsze preferował jednak złoto od Bitcoina i za każdym razem atakował kryptowalutę. Nawet w czasie, gdy ta mocno drożała.

Bitcoin (BTC) najwyraźniej nie jest środkiem przechowywania wartości, ponieważ nie ma prawdziwej wartości do przechowywania. Ale ponieważ niektórzy i tak są skłonni go kupić, ma on cenę, która nadaje mu wartość rynkową. Bitcoin stracił 1/3 swojej wartości rynkowej w ubiegłym miesiącu. Jak to kwalifikuje go jako środek przechowywania wartości?

– pisał.

Krytyk BTC zapomina jednak, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy Bitcoin mocno drożał i solidna korekta nie jest w przypadku kryptowaluty niczym  nadzwyczajnym. Jej zwolennicy przypominają zawsze, że najważniejsze jest to, że BTC długoterminowo przechowuje wartość.

Sam Elon Musk chyba cynicznie bawi się kursami kryptowalut. Wcześniej promował BTC i DOGE. Teraz skrytykował tę pierwszą kryptowalutę za to, że jej kopanie zużywa zbyt wiele energii elektrycznej. Wątpliwe, że nie wiedział tego wcześniej, nim ogłaszał, że Tesla kupi BTC o wartości ponad 1 mld USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc Elon Musk inwestowanie Peter Schiff

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.