Peter Brandt: Tether to kolejny fiat

Wiadomości

Znany inwestor i analityk, Peter Brandt, po raz kolejny skrytykował stablecoina Tether, nazywając USDT „wypadkiem, który czeka na swoją kolej”. […]

Znany inwestor i analityk, Peter Brandt, po raz kolejny skrytykował stablecoina Tether, nazywając USDT „wypadkiem, który czeka na swoją kolej”.

USDT jest „kolejną walutą fiducjarną”

W tweecie Brandt określił Tethera jako „kolejną walutę fiat” i przepowiedział, że stablecoin ostatecznie doprowadzi do upadku rynku kryptowalut.

Tweet Brandta był odpowiedzią na wykres opublikowany przez popularnego krypto użytkownika Twittera – Silver Watchdog, który porównywał wzrost kapitalizacji rynkowej USDT do całkowitego wolumenu kryptowalut. Silver Watchdog ostrzegał, że wzrost podaży USDT w końcu doprowadzi do załamania.

Brandt już wcześniej głośno głosił swoje stanowisko wobec Tethera i wartości leżącej u podstaw stablecoina. W kwietniu, inwestor stwierdził, że posiadanie Tethera jest „tak bezpieczne jak posiadanie nigeryjskiego trinketa”.

Nazwał również inwestorów, którzy przechowują swoje środki w USDT (nawet na krótki okres czasu) głupcami i zwrócił uwagę na ironię entuzjastów krypto, którzy krytykują waluty fiducjarne, jednocześnie wspierając stablecoiny.

Brandt przypomniał też traderom, że wymiana krypto na USDT nie jest sposobem, aby uniknąć podatków.

Tether to najpopularniejszy stablecoin

Pod koniec lipca informowaliśmy także, że kapitalizacja rynkowa Tether (USDT) przekroczyła poziom ponad 10 miliardów dolarów. Na dzień dzisiejszy USDT jest głównym pozarządowym stablecoinem, który zostawia daleko w tyle swoich konkurentów. Jednak waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC), które byłyby emitowane przez instytucje mające poparcie rządu są bezpośrednim zagrożeniem dla jego dominacji.

 

 

Tagi
Peter Brandt Tether USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.