Biznes

Miliarder Paul Singer chce usunięcia Jacka Dorsey’a ze stanowiska CEO Twittera. To złe wieści dla BTC

Inwestor i miliarder, Paul Singer, chce usunięcia Jacka Dorsey’a ze stanowiska prezesa Twittera. Zgodnie z artykułem CNBC z 28 lutego […]

Data publikacji: 1 marca 2020

bitbay

Inwestor i miliarder, Paul Singer, chce usunięcia Jacka Dorsey’a ze stanowiska prezesa Twittera. Zgodnie z artykułem CNBC z 28 lutego założyciel Elliott Management jest zaniepokojony tym, że Dorsey musi obecnie zajmować się aż dwiema firmami o wartości ponad 5 miliardów dolarów. Do tego dochodzi jego chęć przeniesienia się do Afryki.

Singer a Twitter

Singer to nie jakiś mały gracz na rynku, ale inwestor, którego fundusz hedgingowy jest warty aż 40,2 miliarda dolarów. Elliott Management jest gigantem rynku, który wyznaczył w ostatnim czasie nawet czterech dyrektorów do rady nadzorczej Twittera.

Dlaczego jednak Dorsey znalazł się na celowniku miliardera? Właściwie powód nie jest szczególnie oryginalny. CEO Twittera już wcześniej był krytykowany za to, że pełni rolę dyrektora generalnego aż dwóch spółek giełdowych. Obok portalu społecznościowego zarządza też platformą do płatności – Square. Oba podmioty są wycenione na ponad 5 miliardów dolarów.

ADHD Dorsey’a to nie jedyny problem. Singer jest również zaniepokojony jego planem przeprowadzi do Afryki, który ten zapowiedział już jakiś czas temu.

Cios w BTC

Dorsey od dawna wspiera Bitcoina i odegrał kluczową rolę we wdrożeniu systemu łatwej obsługi krypowaluty w oprogramowaniu Square – Cash App. Jak donosiły media, które piszą o cyfrowych walutach i blockchainie, połowa przychodów z aplikacji Cash App pochodzi teraz z przychodów związanych z obrotem BTC.

Square zainwestowało również w Square Crypto, zespół finansowany przez Square, którego zadaniem jest poprawa ogólnego ekosystemu Bitcoina. Steve Lee, który niedawno wyjaśnił swoją pozycję zespole w napisanym przez siebie tweecie, stwierdził nawet, że:

„Nie pracuję dla Square, pracuję dla Bitcoina. Square płaci mi, abym mógł poświęcić cały swój czas i energię na pracę nad Bitcoinem.”

Gdyby jednak Dorsey został odsunięty z zarządzania Twitterem, nie byłaby to dobra wiadomość dla rynku kryptowalut. Przypomnijmy, że jakiś czas temu media pisały o tym, że portal miał zostać oparty na nowych, zdecentralizowanych, fundamentach. Pojawiły się też plotki, że firma wprowadzi u siebie system napiwków, a te mogłyby być płacone w BTC.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion