Paryska szkoła biznesowa Financia akceptuje płatności BTC za kursy technologii blockchain

2018-10-29 Akceptacje

Znaczna część słuchaczy Financia Business School pochodzi spoza Francji, zaś płatności bitcoinowe eliminują większość niedogodności związanych z transgranicznymi transakcjami płatniczymi, […]

Znaczna część słuchaczy Financia Business School pochodzi spoza Francji, zaś płatności bitcoinowe eliminują większość niedogodności związanych z transgranicznymi transakcjami płatniczymi, z którymi musieli oni dotychczas się borykać – dowiadujemy się od przedstawicieli uczelni.

 

Znaczna część słuchaczy Financia Business School pochodzi spoza Francji, zaś płatności bitcoinowe eliminują większość niedogodności związanych z transgranicznymi transakcjami płatniczymi, z którymi musieli oni dotychczas się borykać – dowiadujemy się od przedstawicieli uczelni.

 

Szkoła organizuje podyplomowe kursy w zakresie technologii finansowej oraz łańcucha bloków które, dzięki współpracy uczelni z blockchainowym startupem Coin Capital (pełniącego tu rolę procesora płatności kryptowalutowych), studenci mogą teraz opłacić za pomocą bitcoinów.

 

Około jedna czwarta studentów Financia Business School to cudzoziemcy. Z ich perspektywy dokonywanie płatności transgranicznych to proces kosztowny i zazwyczaj czasochłonny.

 

Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku płatności za pomocą bitcoina, te obciążone są minimalnymi kosztami transakcyjnymi, a ich realizacja jest niemal natychmiastowa. Dlatego, jak stwierdzają przedstawiciele Financia Business School, uczelnia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom swoich studentów.

 

Na obecną chwilę tę formę płatności wybrało pięcioro studentów. Wśród nich Adam Hasib, który podkreśla, iż jego stosunkowo wczesna inwestycja w bitcoina pomogła mu w opłacie czesnego:

 

Bardzo wcześnie zainteresowałem się tą technologią i szybko stałem się zagorzałym zwolennikiem zdecentralizowanego modelu łańcucha bloków. Przed czerwcem 2017 roku nabyłem swoje pierwsze bitcoiny, co pomogło mi w opłaceniu szkolnego depozytu rejestracyjnego” – stwierdza Hasib.

 

O ile akceptacje płatności kryptowalutowych przez uczelnie wyższe można nazwać stosunkowo młodym trendem, o tyle organizowanie przez nie kursów, a nawet oddzielnych kierunków studiów, skoncentrowanych wokół technologii kryptowalut i łańcucha bloków staje się powoli codziennością. W szczególności wśród najbardziej renomowanych uczelni na świecie.

 

Dowodzi tego ankieta przeprowadzona przez Coinbase we współpracy z londyńską firmą Qriously, specjalizującą się w analizach rynkowych.  Wynika z niej, iż 42 procent uczelni z listy 50 najlepszych na świecie (ranking U.S. News and World Report) oferuje przynajmniej jeden przedmiot lub kurs dotyczący kryptowalut bądź łańcucha bloków.

 

Okazuje się, iż uczelnie dopasowują się pod tym względem do wymogów współczesnych rynków pracy. Jak dowiadujemy się z analizy sporządzonej niedawno za pośrednictwem internetowego serwisu rekrutacyjnego Glassdoor, liczba ofert zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, zawierających takie słowa kluczowe jak: bitcoin, kryptowaluta czy łańcuch bloków, zwiększyła się w przeciągu ostatniego roku o blisko 300 procent.

 

Tagi
bitcoin Blockchain Financia Business School finanse Francja kryptowaluty łańcuch bloków Paryż studia uczelnia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.