za
paris btc

Paryska szkoła biznesowa Financia akceptuje płatności BTC za kursy technologii blockchain

2018-10-29
Akceptacje

Znaczna część słuchaczy Financia Business School pochodzi spoza Francji, zaś płatności bitcoinowe eliminują większość niedogodności związanych z transgranicznymi transakcjami płatniczymi, z którymi musieli oni dotychczas się borykać – dowiadujemy się od przedstawicieli uczelni.

 

Znaczna część słuchaczy Financia Business School pochodzi spoza Francji, zaś płatności bitcoinowe eliminują większość niedogodności związanych z transgranicznymi transakcjami płatniczymi, z którymi musieli oni dotychczas się borykać – dowiadujemy się od przedstawicieli uczelni.

 

Szkoła organizuje podyplomowe kursy w zakresie technologii finansowej oraz łańcucha bloków które, dzięki współpracy uczelni z blockchainowym startupem Coin Capital (pełniącego tu rolę procesora płatności kryptowalutowych), studenci mogą teraz opłacić za pomocą bitcoinów.

 

Około jedna czwarta studentów Financia Business School to cudzoziemcy. Z ich perspektywy dokonywanie płatności transgranicznych to proces kosztowny i zazwyczaj czasochłonny.

 

Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku płatności za pomocą bitcoina, te obciążone są minimalnymi kosztami transakcyjnymi, a ich realizacja jest niemal natychmiastowa. Dlatego, jak stwierdzają przedstawiciele Financia Business School, uczelnia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom swoich studentów.

 

Na obecną chwilę tę formę płatności wybrało pięcioro studentów. Wśród nich Adam Hasib, który podkreśla, iż jego stosunkowo wczesna inwestycja w bitcoina pomogła mu w opłacie czesnego:

 

Bardzo wcześnie zainteresowałem się tą technologią i szybko stałem się zagorzałym zwolennikiem zdecentralizowanego modelu łańcucha bloków. Przed czerwcem 2017 roku nabyłem swoje pierwsze bitcoiny, co pomogło mi w opłaceniu szkolnego depozytu rejestracyjnego” – stwierdza Hasib.

 

O ile akceptacje płatności kryptowalutowych przez uczelnie wyższe można nazwać stosunkowo młodym trendem, o tyle organizowanie przez nie kursów, a nawet oddzielnych kierunków studiów, skoncentrowanych wokół technologii kryptowalut i łańcucha bloków staje się powoli codziennością. W szczególności wśród najbardziej renomowanych uczelni na świecie.

 

Dowodzi tego ankieta przeprowadzona przez Coinbase we współpracy z londyńską firmą Qriously, specjalizującą się w analizach rynkowych.  Wynika z niej, iż 42 procent uczelni z listy 50 najlepszych na świecie (ranking U.S. News and World Report) oferuje przynajmniej jeden przedmiot lub kurs dotyczący kryptowalut bądź łańcucha bloków.

 

Okazuje się, iż uczelnie dopasowują się pod tym względem do wymogów współczesnych rynków pracy. Jak dowiadujemy się z analizy sporządzonej niedawno za pośrednictwem internetowego serwisu rekrutacyjnego Glassdoor, liczba ofert zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, zawierających takie słowa kluczowe jak: bitcoin, kryptowaluta czy łańcuch bloków, zwiększyła się w przeciągu ostatniego roku o blisko 300 procent.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności