za
rutkowski piramida

Austriackie organy regulacyjne chcą surowszych przepisów dot. kryptowalut

Nexo Earn Aplikacja

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Austriackie organy regulacyjne chcą wprowadzić dużo surowsze przepisów dotyczących kryptowalut. To efekt rosnącej skali oszustw na tym rynku.

Austriackie organy regulacyjne chcą rygorystycznie regulować kryptowaluty

Austriackie organy regulacyjne wzywają polityków do wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących kryptowalut. Według piątkowego artykułu Bloomberga, austriacki Urząd Rynku Finansowego ujawnił, że ponad 60 proc. wszystkich zgłoszonych mu oszustw finansowych w kraju dotyczy produktów z rynku cyfrowych walut.

Urząd twierdzi, że oszuści używają platform mediów społecznościowych, takich jak Telegram i TikTok, do reklamowania swoich ofert potencjalnym ofiarom.

Klaus Grubelnik, rzecznik urzędu, komentując potrzebę wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących kryptowalut, wskazał, że trzeba szybko ograniczyć zagrożenie związane z tymi oszukańczymi działaniami inwestycyjnymi.

Widzimy wielką potrzebę wprowadzenia ściślejszych regulacji. Fałszywe oferty dot. akcji i złota istnieją od zawsze, ale tego typu scamy przenoszą się teraz na aktywa cyfrowe z powodu szumu [medialnego] – powiedział.

Skutki uboczne hossy

Gwałtowny wzrost doniesień o oszustwach kryptowalutowych w 2020 roku może być powiązany z ogólnym wzrostem liczby scamów związanych z kryptowalutami. Ma to z pewnością związek z hossą na Bitcoinie i pandemią koronawirusa oraz kryzysem gospodarczym.

W 2018 roku minister finansów Austrii Hartwig Löger wezwał do wprowadzenia ogólnoeuropejskich przepisów dotyczących kryptowalut w celu zwalczania programów prania pieniędzy. Jego apel pojawił się w kontekście piramidy Optioment Bitcoin, która przejęła od nieświadomych niebezpieczeństwa inwestorów ponad 12 000 Bitcoinów..

Warto jednak dodać, że platformy, takie jak giełda wiedeńska, oferują jednocześnie różne produkty z rynku kryptowalut, co kontrastuje np. z sytuacją w Stanach Zjednoczonych, gdzie organy regulacyjne nie zezwoliły jeszcze na obrót kryptowalutowymi ETF-ami

Oprócz handlu na oficjalnych giełdach, płatności kryptowalutowe zyskują również popularność w Austrii dzięki A1 Payment, jednemu z największych operatorów sieci komórkowych w kraju. Firma umożliwia opcję płacenia w kryptowalutach od w lipca 2020 r.

Jeśli chodzi o wdrażanie technologii blockchain, Iota Foundation nawiązała w listopadzie 2020 r. współpracę z Politechniką Wiedeńską. Celem jest przeprowadzenie badań w zakresie technologii rozproszonych rejestrów.

organy regulacyjne[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności