Opłaty transakcyjne Ethereum osiągają ATH

Wiadomości

W dniu 12 sierpnia, po raz pierwszy w historii Ethereum, górnicy uzyskali rekordową ilość 30 500 ETH z opłat transakcyjnych. […]

W dniu 12 sierpnia, po raz pierwszy w historii Ethereum, górnicy uzyskali rekordową ilość 30 500 ETH z opłat transakcyjnych. Ilość przychodów z opłat, znacznie przekroczyła nagrodę za blok, która wynosi 13 500 ETH.

Wpływ DeFi na opłaty transakcyjne ETH

Wzrost opłat transakcyjnych spowodował, że został przekroczony poprzedni rekord odnotowany w 2017 roku. Stało się tak, ponieważ Ethereum nadal przyciąga coraz więcej inwestorów, częściowo za sprawą DeFi. Według Etherscan, w dniu 12 sierpnia, średni koszt gazu wyniósł 223 Gwei

Ethereum jest najbardziej aktywną platformą smart kontraktów i podstawą zdecentralizowanych finansów, czyli DeFi. Zwolennicy twierdzą, że DeFi ostatecznie zdemokratyzuje tradycyjne finanse, umożliwiając inwestorom trwałe odcięcie pośredników i osiąganie większych zysków.

Efekt kuli śnieżnej dAppów DeFi, jest w dużej mierze przypisyway wzrostowi opłat transakcyjnych i kosztów gazu, które zmusiły górników do podniesienia całkowitego limitu gazu do 12,5 mln na blok.

Poza yield farmingiem i wykorzystanim arbitrażu na różnych dAppach pożyczkowych, wzrost średnich opłat transakcyjnych Ethereum zbiegł się również w czasie, z ponownie rosnącą aktywnością na Uniswap – największej zdecentralizowanej giełdzie w sieci Ethereum.

Dla porównania, łączny wolumen handlu Uniswap w połowie sierpnia wyniósł 1,76 mld dolarów, przewyższając lipcowe wyniki. Wskazuje to na możliwą zmianę paradygmatu, ponieważ inwestorzy strategicznie skupiają się na DEXach, jednocześnie sytuując się jako pierwsi inwestorzy kilku projektów o dużym potencjale np. takich jak Decentr (DEC).

Średnie opłaty transakcyjne ETH wzrosły 65 razy

Biorąc pod uwagę te zmiany i mając na uwadze pozytywną korelację między działalnością sieci aprowizjami oczekuje się wzrostu opłat transakcyjnych. Jak podaje BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna wynosi obecnie 5,5 dolara, co stanowi 65-krotny wzrost w stosunku do dnia 1 stycznia, kiedy to wynosiła ona 0,0845 USD.

Co ciekawe, nawet gdy opłaty Ethereum rosną do absurdalnych poziomów, użytkownicy są niewzruszeni tym faktem, a liczba transakcji ETH nadal rośnie. Oznacza to, że popyt na Ethereum jest bardzo wysoki i można się w nim doszukać prawdziwej użyteczności, zupełnie inaczej niż podczas bańki z 2017 roku.

Ponieważ koszty gazu Ethereum rosną do ogromnych rozmiarów, deweloperzy po aktywacji sieci testowej Medalla, zaczęli przygotować się do uruchomienia sieci Beacon Mainnet.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

 

 

Tagi
DeFi ETH Ethereum opłaty transakcyjne prowizje zdecentralizowane finanse

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.