za
Jim Cramer

Ograniczona podaż Bitcoina nic nie zmienia. To nie złoto – uważa inwestor Dennis Gartman

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dennis Gartman nadal nie jest przekonany, że Bitcoin nie spadnie do zera. Mało tego, uważa on, że ograniczona podaż kryptowaluty nie ma tak naprawdę znaczenia.

Nie rozumiem Bitcoina

Bitcoin (BTC) ma za sobą przełomowy rok. W ciągu ostatnich miesięcy zainwestowało w kryptowalutę wiele dużych inwestorów instytucjonalnych. Jednak niektórzy eksperci rynkowi, tacy jak Dennis Gartman, nadal pozostają sceptyczni co do cyfrowego złota.

Gartman rozmawiał z dziennikarzem Bloomberga nt. złota i Bitcoina. Jego zdaniem nie powinno się porównywać obu aktywów.

Złoto istnieje od tysięcy lat, Bitcoin od 20 lat – powiedział.

Oczywiście popełnił od razu błąd. Bitcoin nie istnieje od 20 lat. Satoshi Nakamoto, twórca kryptowaluty, opublikował pierwszy dokument dot. BTC w 2008 roku, a waluta została oficjalnie wyemitowana w sieci w 2009 roku.

Bitcoin to złoto milenialsów. Rozumiem, rozumiem – dodał Gartman. – Nigdy nie zrozumiem jednak Bitcoina, o ile będę mógł go kupić za 10 000, 15 000, 20 000 USD – pozostawiam to ludziom mądrzejszym, sprytniejszym i odważniejszym niż ja – dodał, sugerując, że to niedorzeczne, że kryptowaluta jest dziś tak droga.

Jak wielu wcześniej przewidywało, Gartman też uważa, że ​​cena Bitcoina w końcu spadnie.  Zasugerował, że “kiedyś, w niezbyt odległej przyszłości, władze monetarne, różne banki centralne na całym świecie” uderzą w kryptowaluty. W efekcie “Bitcoin spadnie do zera”.

Ale czy wcześniej może wzrosnąć do 100 000 USD? John Maynard Keynes powiedział kiedyś, że rynek może pozostać nielogiczny dłużej, niż ty lub ja możemy pozostać wypłacalni, a teraz to wszystko [na rynku BTC] wydaje mi się całkowicie nielogiczne – dodał.

Ograniczona podaż nic nie zmienia

Gartman nie okazał jednak żadnej urazy wobec uczestników rynku Bitcoina, po prostu wyjaśnił, że woli złoto od cyfrowej monety. Wspomniał również o ograniczonej podaży Bitcoina i argumentach przemawiających za spodziewanym wzrostem ceny cyfrowej waluty, co ma być efektem właśnie tego, że nie da się dodrukować jednostek BTC.

– Teraz jest 7000 różnych kryptowalut – dodał, sugerując, że ograniczona podaż BTC nic więc nie zmienia pod kątem fundamentów kryptowaluty.

ograniczona podaż[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności