Jak zacząć przygodę z bitcoinem?

 

jakzaczac

 

Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś kontaktu z bitcoinem, może wydawać Ci się na pierwszy rzut oka, że jest on skomplikowany. Nic bardziej mylnego. W zasadzie jest to prostsze niż tradycyjna bankowość elektroniczna. Misją portalu bitcoin.pl jest przedstawienie bitcoina w możliwe najbardziej przystępny sposób osobom które nigdy nie miały z nim kontaktu jak i tym, którzy niezbyt pewnie czują się w zinformatyzowanym świecie.

 

Aby posługiwać się bitcoinem wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera.

 


 

Kupujemy bitcoiny

 

gielda

 

Jeżeli Twój portfel pozostaje pusty i nie wiesz skąd zdobyć bitcoiny najprostszym sposobem jest ich zakup. Tu do wyboru masz kilka opcji:

  

Kantor - Umożliwia szybki zakup oraz sprzedaż kryptowalut. Polecamy najlepszy naszym zdaniem kantor bitcan.pl cechujący się niską prowizją, intuicyjną obsługą oraz natychmiastowym dostępem do zakupionych bitcoinów.

 

bitcan logo grey 4

 

 

Face-to-Face - czyli zakup/sprzedaż z ręki do ręki poprzez osobisty kontakt z kontrahentem. Do wyboru masz serwis localbitcoins.com lub Polskie Forum Bitcoin gdzie możesz poszukać ogłoszeń innych użytkowników lub wystawić swoje.

 

 

Giełda bitcoin - Umożliwia zakup i sprzedaż bitcoinów od innych użytkowników. Kurs ustalany jest przez wolny rynek. Polecamy głównie zaawansowanym użytkownikom. W Polsce działa kilka takich giełd np. bitmarket.pl.

bitmarket1

 

 


 

 Wybór portfela

 

 wallet128

 

Pierwszą rzeczą którą należy wykonać aby zacząć posługiwać się bitcoinem jest wybór naszego portfela bitcoin. Portfel będzie służył nam do przechowywania bitcoinów (precyzyjniej tylko kluczy prywatnych umożliwiających do nich dostęp) oraz wykonywania przelewów.

 

Portfeli jest wiele dlatego zapraszamy do naszego poradnika "Jaki portfel wybrać?" który pomoże wam dokonać wyboru. Jeśli zaś po lekturze naszego poradnika nadal nie wiesz który portfel wybrać lub nie masz na to czasu polecamy następujące portfele:

 

 Komputer Stacjonarny -> Electrum

 Dostęp do portfela przez przeglądarkę (tylko dla bardzo małych kwot!)

 Mobilny portfel w telefonie -> Mycelium (Android), lub Blockchain Bitcoin Wallet (android/iPhone)

 

 

Jeśli masz już portfel możesz przyjmować lub wykonywać przelewy!

 


 

Idziemy na zakupy

 

shoping 

 

Jeśli masz już portel oraz bitcoiny i nie wiesz co mógłbyś za nie kupić ani gdzie nimi możesz płacić zapraszamy do przeglądu serwisów związanych z BTC i listy placówek przyjmujących cyfrową walutę.

 

Bardzo przyda Ci się też lista serwisów gdzie możesz sprawdzić aktualny kurs. Kurs sprawdzisz też w naszym dziale z wykresami.

 

Pomocne mogą też okazać się różnego rodzaju narzędzia.

pomoc1Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie bitcoina lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy na Polskie Forum Bitcoin . Forum te jest najstarszym źródłem wiedzy o bitcoinie w Polsce. Zajdziesz tam wielu doświadczonych użytkowników którzy chętnie Ci pomogą i odpowiedzą na Twoje pytania.

 

 

Portal bitcoin.pl nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód powstałych w wyniku wykorzystania danych zawartych na łamach serwisu.

.