Słownik

Nazwa SKU Opis Location
TOR

Wirtualna sieć komputerowa implementująca trasowanie cebulowe. Sieć uniemożliwia  analizę ruchu sieciowego i  zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu.

Transakcja

Bitmonety zawierają klucz publiczny (adres) aktualnego posiadacza. Kiedy użytkownik A przetransferuje jakąś ilość do użytkownika B, A rezygnuje z ich posiadania, dodając klucz publiczny (adres) B do tych monet oraz podpisując je własnym kluczem prywatnym. Następnie ogłasza wykonaną przez siebie transakcję w komunikacie wysłanym do sieci peer-to-peer. Reszta sieci sprawdza poprawność zastosowanych w transakcji podpisów cyfrowych oraz ilości monet przed jej zaakceptowaniem.

Trudność

Liczba określająca stopień trudności wydobycia bloku w sieci bitcoin. Im więcej górników w sieci a co za tym idzie mocy, trudność rośnie aby dostosować czas wydobycia  bloku do założonych około 10 minut. Sieć bitcoina jest więc siecią samoregulującą się do określonych warunków w danym czasie. Bez regulacji trudności nagły ogromny wzrost mocy doprowadził by szybszego wydobycia wszystkich bloków co niekorzystnie odbiło by się na ekonomicznym aspekcie bitcoina.  Czy moc sieci wynosi 1Mh/s czy miliard razy więcej dla samej sieci bitcoin nie ma to znaczenia (poza aspektem bezpieczeństwa) i ilość wydobywanych bitcoinów w czasie zawsze będzie stała. Trudność zmienia się co około 2 tygodnie a dokładny czas tej zmiany zależy od przyrostu/spadku mocy sieci. Przy nagłym wzroście może się okazać, że czas zmiany znacząco się skróci a przy spadku znacząco wydłuży. 

Two Factor Authentication (2FA)

Podwójne uwierzytelnienie. Metoda zabezpieczenia dostępu do danej usługi polegająca na na dodatkowym uwierzytelnieniu obok standardowego loginu i hasła. Najczęściej występujące rodzaje zabezpieczeń to: sms z kodem, kody jednorazowe na papierze, kod jednorazowy na maila,  aplikacja z kodami jednorazowymi na komputer lub urządzenia mobilne telefon/tablet.