Słownik

Nazwa SKU Opis Location
Faucet

System rozdawania darmowych monet. Może być to rozdawanie monet na stronie z reklamami czy też po rejestracji, bądź rozdawanie monet nowo powstałej waluty w celu jej popularyzacji. 

Fee

Niewielka opłata transakcyjna którą możemy dołączyć do transakcji w celu nagrodzenia górników za potwierdzenie tej transakcji.  W zależności od wielkości naszej transakcji (nie chodzi o wartość ale wielkość jaką zajmuje w bloku) transakcja może być dobrowolna lub obowiązkowa. Jeżeli opłata będzie obowiązkowa klient bitcoin poinformuje nas o tym. Jeżeli wyślemy transakcje bez Fee mimo, że zostaliśmy poinformowani o konieczności uiszczenia opłaty, nasza transakcja może zostać odrzucona przez kopalnie która właśnie potwierdza naszą transakcję albo zostanie wstawiona na koniec kolejki przez co czas potwierdzenia może znacznie się wydłużyć.  W przypadku kopalń Fee, to opłata na rzecz kopalni w zamian za możliwość wspólnego wydobywania.

Fork

Alternatywna wersja łańcucha bloku - rozwidlenie łańcucha. Fork może powstać celowo kiedy grupa górników zyskuje zbyt dużą kontrolę nad siecią (patrz 51% ataku), przypadkowo przez błąd w systemie, czy kiedy zespół developerów postanawia wprowadzić nowe funkcje do klienta. Rozwidlenie łańcucha jest skuteczne jeżeli staje się on najdłuższą wersją łańcucha bloku.