za

Nowy rynek na BitBay – XRP/USDT

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Na rynku kryptowalut mamy chyba początek nowej bańki spekulacyjnej. Zaczął się też czas niespodzianek ze strony polskich giełd. BitBay właśnie poinformował nas o tym, że na jego platformie do handlu cyfrowymi aktywami pojawi się nowa para – XRP/USDT!

XRP/USDT na BitBay

“Z przyjemnością ogłaszamy, iż w najbliższą środę (9/12/2020) na naszej giełdzie będzie dostępny rynek nowy rynek, a mianowicie XRP/USDT.

Chcemy również przypomnieć o naszej specjalnej akcji związanej z handlem tokenami Tether. Jeszcze przez 10 dni, czyli do 13 grudnia, na wszystkich rynkach USDT obowiązuje prowizja 0 proc.”

– informuje giełda.

Tether na BitBay

Polska giełda kryptowalut Bitbay.net niedawno wprowadziła wsparcie dla najpopularniejszego stablecoina – Tether (USDT). Nową monetą można handlować w stosunku do Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC) oraz Chainlinka (LINK).

Na rynkach USDT ustalono niższe prowizje transakcyjne wynoszące odpowiednio:

  • 0% – prowizja maker
  • 0.1% – prowizja taker.

Debata o stablecoinach

Wczoraj giełda zorganizowała też debatę nt. przyszłości stablecoinów.

Jak zauważa giełda, „ostatnio coraz więcej mówi się o potencjale stablecoinów. W ubiegłym miesiącu Wielka Brytania ogłosiła nadchodzące propozycje regulacyjne dotyczące stablecoinów i trwających badań nad CBDC. Zainteresowanie tą tematyka wzrasta.”

Firma dodała też, że „tym bardziej, mamy przyjemność zaprosić na dyskusję na temat przyszłości stabelcoinów, która już jutro 4.12.2020 o godz.19:00 odbędzie się na naszym profilu na Facebooku. Zapis rozmowy opublikujemy również na naszym kanale na Youtube.”

Spotkanie poprowadził CEO BitBay, Sylwester Suszek, a jego specjalnymi gośćmi byli:

  • Patryk Kempiński
  • Jakub Mościcki
  • Mike Satoshi.

Idea stablecoinów jest prosta. Niemal od początku istnienia Bitcoina krytycy kryptowalut zauważali, że ich kursy są zbyt niestabilne, by BTC mogło stać się jednostką płatniczą w handlu detalicznym. Choć ostatnia decyzja PayPala, która umożliwia płacenie za usługi i produkty w BTC (i innych „niestabilnych” cyfrowych walutach) niejako obala powyższy mit, nie zmienia to faktu, że stablecoiny, czyli kryptowaluty, które posiadają oparcie w walutach fiat, stały się częścią rynku blockchaina i nic nie wskazują na to, by miało to ulec zmianie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 397,87 USD3,05%
Ethereum logo
EthereumETH
3145,73 USD2,13%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,29 USD0,41%
Solana logo
SolanaSOL
180,30 USD5,91%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,09%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3145,24 USD2,14%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,39%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,88%