za
Oklahoma wprowadza nowe prawo dla bitcoinowych górników.

Oklahoma wprowadza nowe prawo dla bitcoinowych górników

Gubernator stanu Oklahoma, Kevin Stitt, podpisał 13 maja ustawę tworzącą nowe prawo dla bitcoinowych górników. Ustawa ta definiuje także ramy prawne dla technologii blockchain oraz cyfrowych aktywów. Nowe przepisy zabraniają władzom Oklahomy nakładanie ograniczeń na wykorzystywanie aktywów cyfrowych do legalnych zakupów oraz samodzielnego przechowywania.

Nowe prawo dla bitcoinowych górników – legalizacja miningu w domach mieszkalnych

Ustawa zaprezentowana już w styczniu przez stanowego reprezentanta Briana Hilla legalizuje wydobywanie kryptowalut w domach mieszkalnych, które objęte są lokalnymi rozporządzeniami dotyczącymi hałasu. Ponadto firmy wydobywające cyfrowe aktywa w strefach przemysłowych mogą prowadzić działalność bez specjalnych limitów hałasu, poza tymi, które już obowiązują. Co istotne, nowe prawo dla bitcoionwych górników uznaje ich za centra danych. Przepisy określają, że państwowe podmioty nie mogą nakładać wymogów prawnych na firmy zajmujące się wydobywaniem aktywów cyfrowych, które nie dotyczyłyby również centrów danych.

Kolejną istotną zmianą wprowadzoną przez nowe prawo dla bitcoinowych górników jest fakt, że od teraz do miningu, obsługi węzłów lub uczestnictwa w stakingu nie jest wymagana licencja na przesyłanie pieniędzy. Jeśli chodzi o energię elektryczną, to pod tym kątem górnicy również zostali zabezpieczeni. Ustawa zakazuje stosowania dyskryminacyjnych stawek za energię elektryczną dla firm zajmujących się wydobywaniem kryptowaluty. Górnicy będą mieli zapewniony dostęp do energii po stawkach porównywalnych do innych branż.

Oklahoma wprowadza nowe prawo dla bitcoinowych górników.

Oklahoma ziemią obiecaną dla górników kryptowalutowych?

Nowe przepisy dla bitcoinowych górników są bardzo korzystne i mogą spowodować wyraźny napływ firm miningowych do Oklahomy. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z pierwszych stanów USA, które uchwaliły przepisy dotyczące kryptowalut. Obecnie Kongres Stanów Zjednoczonych dyskutuje nad kilkoma projektami ustaw dotyczących kryptowalut oraz technologii blockchain. Jedną z takich ustaw jest ta mająca określić ścisłe ramy prawne i regulacyjne dla stablecoinów.

Choć Oklahoma wydaje się dziś idealnym miejscem dla górników kryptowalut, tak w kontrze do pozytywnych zmian legislacyjnych stoi SEC ze swoją agresywną polityką dotyczącą branży cyfrowych aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 809,46 USD-1,47%
Ethereum logo
EthereumETH
3476,82 USD-1,95%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
604,30 USD-1,92%
Solana logo
SolanaSOL
148,65 USD-3,49%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3475,21 USD-1,93%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-0,91%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-1,38%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,54 USD3,73%