Mike Novogratz: DOGE rośnie dzięki manipulacjom rynkowym

2021-04-23 Kryptowaluty Wiadomości

Prezes Galaxy Digital, Mike Novogratz, nie interesuje się Dogecoinem (DOGE), mimo tego, że kryptowaluta zanotowała ostatnio duży wzrost kursu. Novogratz: […]

Prezes Galaxy Digital, Mike Novogratz, nie interesuje się Dogecoinem (DOGE), mimo tego, że kryptowaluta zanotowała ostatnio duży wzrost kursu.

Novogratz: pompa na DOGE to efekt działania traderów z WallStreetBets

Novogratz mówi, że zgadza się z narracją, że błyskawiczny wzrost kursu DOGE jest napędzany przez traderów z platformy Robinhood i WallStreetBets. W nowym wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny przekazał, że nie inwestuje w Dogecoiny, ale uważa, że ​​istnieje silna społeczność wspierająca tę kryptowalutę, tak jak istnieje wsparcie dla GameStop – akcji, które również wzrosły dzięki społeczności traderów.

– W środowisku bardzo młodych inwestorów (…) panuje jakieś szalone podekscytowanie [Dogecoinem]. To dla mnie szokujące, że GameStop nadal ma jakąkolwiek wartość… Dogecoin jest pod tym względem jeszcze dziwniejszy – powiedział. – Myliłem się co do DOGE. W kółko powtarzałem ludziom, że nie potrwa to długo… (…) [Inwestorzy] Nie rezygnują z GameStop, nie rezygnują teraz też z Dogecoina – dodał.

Szef Galaxy Digital powiedział również, że chociaż Dogecoin i Bitcoin mogą przyciągać inwestorów z podobnego powodu, te dwie kryptowaluty są pod wieloma względami różne, mimo że DOGE jest niejako kopią kodu BTC.

novogratz dogeTo efekt zerowych stóp proc.

– Wszystko to dzieje się, ponieważ stopy procentowe wynoszą zero. Każdego roku do ekosystemu Bitcoina trafiają dziesiątki miliardów dolarów… To dobrze przemyślany, dobrze rozproszony magazyn wartości, który przetrwał dwanaście lat i rośnie pod kątem popularności, podczas gdy Dogecoin ma za sobą dosłownie dwóch facetów, którzy posiadają 37% całej podaży – wskazał.

Jeśli chodzi o BTC, Novogratz uważa, że ​​aktywo to w krótkim okresie pozostanie w strefie 50 000-65 000 USD, dopóki nie będzie w stanie ponownie osiągnąć nowego ATH.

– Słuchaj, myślę, że Bitcoin będzie konsolidował gdzieś w tej strefie od 50 000 do 65 000 USD, dopóki nie pokona starego szczytu i nie zacznie znowu rosnąć, ale myślę, że nadal jestem bardzo byczy zarówno w perspektywie średnioterminowej, jak i długoterminowej, to samo z Ethereum – dodał.

Dziś BTC kosztuje jednak 49 000 USD i na rynku trwa korekta.

Tagi
doge dogecoina kurs doge Mike Novogratz Novogratz

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.