Northwest Arkansas

Władze Northwest Arkansas chcą zapłacić nowym mieszkańcom 10 000 USD w BTC

Bitcoin
bitbay zonda

Rada Northwest Arkansas jest gotowa przekazać część bitcoina o wartości 10 000 USD profesjonalistom i przedsiębiorcom, którzy przeprowadzą się do tego regionu.

Northwest Arkansas płaci nowym mieszkańcom w BTC

Północno-zachodnie Arkansas jest powszechnie uważane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych, ze względu na możliwości pracy i niskie koszty utrzymania. Pomimo swoich zalet region liczy zaledwie 540 000 mieszkańców.

Teraz, by ściągnąć w to miejsce więcej osób, lokalne władze uruchomiły program związany z kryptowalutami. W jego ramach specjaliści technologiczni i przedsiębiorcy mogą ubiegać się o 10 000 USD w bitcoinach. Warunek? Przeprowadzka do Northwest Arkansas.

Prezes i dyrektor generalny Northwest Arkansas Council, Nelson Peacock, przedstawił mediom więcej szczegółów na temat programu.

Oferujemy specjalistom i przedsiębiorcom 10 000 USD w bitcoinach, aby sprowadzić takie talenty do regionu. Dlaczego jednak akurat bitcoin? Northwest Arkansas widzi gwałtowny wzrost w sektorze technologicznym, w szczególności w ramach technologii blockchain, a ta zachęta obejmuje też rosnący trend związany z kryptowalutami jako opcją płatności przez pracodawców – powiedział.

Warto zauważyć, że ludzie będą jednak mogli wybrać: 10 000 USD w gotówce lub w postaci bitcoinów. Ponadto władze oferują też w alternatywie… rower górski.

 Northwest Arkansas

Bitcoin może zmienić twoje życie!

Warto przypomnieć, że zeszłego lata burmistrz Cool Valley, Jayson Stewart, ujawnił też swój plan podarowania każdemu z 1500 mieszkańców miasta bitcoinów o wartości 500 USD lub po prostu 1000 USD. Polityk, który nazwał kryptowalutę „cyfrowym złotem”, był zdania, że ta klasa aktywów może zmienić życie mieszkańców i uczynić ich bogatymi.

Mam przyjaciół, których życie całkowicie się zmieniło – mówił o wpływie inwestycji w BTC na życie “normalnych ludzi” polityk. Jak dodał, część z jego znajomych zarobiło na BTC majątki rzędu “ponad 80 milionów dolarów”. Dokonali tego “w ciągu kilku lat”.

Co ciekawe, burmistrz chciał też nauczyć obywateli miasta hodlowania. Mieszkańcy mogli otrzymać BTC, ale nie byliby w stanie sprzedać tych środków przez pięć lat. Oczywiście w ten sposób najpewniej odnieśliby większe korzyści niż wtedy, gdyby sprzedali coiny od razu.

Steward twierdził, że za 5 lat 1 BTC będzie warte ok. „pół miliona dolarów”.

Tagi
Blockchain btc hodl inwestycja w btc Northwest Arkansas USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.