Nigeria: SEC wstrzymuje plany regulacji rynku krypto

Regulation

Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wstrzymała swoje plany regulacji rynku kryptowalut. Jest to następstwem niedawnego zakazu banku centralnego, zabraniającego […]

Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wstrzymała swoje plany regulacji rynku kryptowalut. Jest to następstwem niedawnego zakazu banku centralnego, zabraniającego instytucjom finansowym obsługi giełd kryptowalutowych. Nigeria ostro ściera się z kryptowalutami. W przesłanym pocztą elektroniczną oświadczeniu cytowanym przez Daily Post, SEC stwierdziła:

W celu dopuszczenia do SEC Regulatory Incubation Framework, ocena wszystkich osób (i produktów), których dotyczy okólnik CBN z 5 lutego 2021 r., zostaje niniejszym wstrzymana do czasu, gdy takie osoby będą w stanie prowadzić rachunki bankowe w ramach nigeryjskiego systemu bankowego.

Komisja z powrotem uznała aktywa cyfrowe we wrześniu 2020 roku. W tym czasie SEC powiedział, że jest gotowy do stworzenia piaskownicy regulacyjnej dla kryptowalut. Zapowiedział też pełne uregulowanie rynku w przyszłości.

Najnowsze oświadczenie SECu jest odpowiedzią na zapytania co do konfliktu pomiędzy wrześniowym ogłoszeniem a okólnikiem banku centralnego. Według komisji, propozycja piaskownicy regulacyjnej dla firm fintech nie zajmujących się kryptowalutami, będzie nadal kontynuowana zgodnie z planem.

Reakcje na zakaz w Nigerii

Reakcje na zakaz banku centralnego wobec kryptowalut są podzielone. Bardziej postępowo myślące grupy polityczne opowiadają się przeciwko temu posunięciu. Bank centralny ze swojej strony powiedział, że podjął takie działania w celu zwalczania wykorzystania wirtualnych walut przez przestępców.

Podczas czwartkowej sesji Senatu, niektórzy senatorowie wzywali do bardziej wyważonego podejścia banku centralnego. Jednak senator Sani Musa z Niger East Senatorial District stwierdził, że Bitcoin sprawił, że naira stała się „prawie bezużyteczna”.

W ramach swoich rozważań, nigeryjski Senat postanowił zaprosić gubernatora CBN do stawienia się przed odpowiednimi komisjami. Celem jest omówienie możliwych mechanizmów przyszłych regulacji kryptowalut w kraju.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Afryka bitcoin btc Nigeria regulacje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.