Współzałożyciel Nifty Gateway ostrzega przed hypem na rynku NFT

2021-05-09 Blockchain Wiadomości

Duncan Cock Foster, współzałożyciel Nifty Gateway, powiedział Decrypt, że jest zmęczony tym, co dzieje się na rynku NFT. – Jeśli […]

Duncan Cock Foster, współzałożyciel Nifty Gateway, powiedział Decrypt, że jest zmęczony tym, co dzieje się na rynku NFT. – Jeśli robisz to wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy, prawdopodobnie nie będziesz się dobrze bawić i prawdopodobnie nie zarobisz też dużo forsy, co jest rodzajem największej ironii losu –  powiedział.

Współzałożyciel Nifty Gateway brzydzi się pieniędzmi?

Boom na NFT w lutym i marcu był „destabilizujący”, powiedział Foster. Od tego czasu zainteresowanie zaczęło jednak słabnąć. Tak samo jak cierpliwość Fostera. Przyznał bowiem, że jest zmęczony artystami i muzykami, którzy wysyłają e-maile z pytaniem” „Hej, chłopaki, wiecie, musimy się zdzwonić. Muszę uruchomić mój NFT w ciągu następnego tygodnia, zanim ten szum ustanie!”

– Jeśli takie jest twoje podejście, prawdopodobnie nie odniesiesz długoterminowego sukcesu w przestrzeni NFT – powiedział Foster.

Przypomnijmy, że NFT były krytykowane w 2018 roku, kiedy CryptoKitties było nową modą. Jak wspominał Foster, ludzie mówili wtedy, że niewymienialne tokeny nigdy się nie przyjmą.

To trochę jak Peter Schiff – powiedział, odnosząc się do słynnego krytyka Bitcoina. – Po prostu wygłasza [tę samą krytykę] każdego roku i po prostu coraz bardziej się myli z każdym rokiem – wyjaśnił. Jak dodał, czas udowodnił, że hejterzy z rynku NFT też się mylili.

Rynek NFT

Trzeba przyznać, że NFT są dziś wymieniane jednym tchem obok DeFi, inteligentnych kontraktów i innych zjawisk, jakie oferuje platforma Ethereum.

Ten rok okazał się zresztą dla rynku NFT przełomowy. Nagle okazało się, że swoje tokeny, które są powiązane z grafikami, wizualizacjami czy muzyką chcą posiadać topowi artyści.

Nifty Gateway

Behemoth to pierwszy polski zespół z NFT.

Swój NFT wyemitowała np. Grimes, wokalistka i prywatnie partnerka Elona Muska. Dołączyli do niej też rockmenia z Kings of Leon, a niedługo później legenda ciężkiego grania – grupa Megadeth. Niedawno do tego elitarnego grona dołączył zespół Behemoth. Polska formacja wyemitowała swój NFT, który jest powiązany z pracą znanego artysty-grafika Rowana E. Cassidy’ego.

But why Nergal, why? Becoz we fuckin’ CAN.

Opublikowany przez Adam Nergal Darski Piątek, 7 maja 2021

 

Tagi
behemoth Blockchain cyfrowe tokeny Nifty Gateway tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.