Wiadomości

Niektórzy Wenezuelczycy mogli zapłacić za nowy paszport bitcoinem

Rząd Wenezueli planuje zaakceptowanie Bitcoina jako metody płatności w przypadku niektórych wniosków paszportowych. W Wenezueli zapłacisz Bitcoinem za paszport Wenezuelska […]

Data publikacji: 25 czerwca 2020

bitbay

Rząd Wenezueli planuje zaakceptowanie Bitcoina jako metody płatności w przypadku niektórych wniosków paszportowych.

W Wenezueli zapłacisz Bitcoinem za paszport

Wenezuelska służba administracyjna ds. identyfikacji, migracji i cudzoziemców, znana jako SAIME, planuje przyjąć bitcoina (BTC) jako nową metodę płatności dla obywateli ubiegających się o wenezuelski paszport. Pierwotnie informacje te zostały ujawnione w dniu 23 czerwca, na portalu Reddit.

Wiadomości o zmianach wkrótce dotarły na Twittera, a także zostały zweryfikowane przez hiszpańską odnogę portalu Cointelegraph.

„Właśnie zweryfikowałem to osobiście i to jest to prawda. #Wenezuela, służba imigracyjna, przyjmuje bitcoin jako formę zapłaty. Można odnowić paszport lub poprosić o przedłużenie”.

– napisał użytkownik Twittera, BTCLovera.

W Wenezueli oprócz bitcoina, do płatności można użyć także rządowej kryptowaluty – Petro (PTR). Do tej pory, jedyną opcją była zapłata przy pomocy wenezuelskich boliwarów.

Płatności niedostępne dla Wenezuelczyków w Wenezueli

Co zaskakujące, opcja ta wydaje się być niedostępna dla użytkowników faktycznie mieszkających w Wenezueli. Nawet autor oryginalnego postu na portalu Reddit napisał, że nie był w stanie zweryfikować opcji, już kilka godzin po jej opublikowaniu.

SAIME musi w jakiś sposób oficjalnie potwierdzić nowy sposób płatności. Póki co nie wiadomo, jak długo nowy system był włączony, ani czy istnieje określony profil użytkownika, wymagany, aby uzyskać dostęp do płatności bitcoinem.

Do wydawania i zarządzania adresami płatności SAIME wdrożył system BTCPayServer – znany procesor płatności BTC stworzony przez Nicolása Doriera. Wygląda na to, że system używa własnego kursu walutowego, który jest rzekomo niższy niż ceny rynkowe.

Chociaż interfejs wskazuje, że niedługo będzie włączona możliwość płatności kartą, póki co nie wiadomo, czy metoda ta będzie wiązała się z jakimiś dodatkowymi opłatami.

„Póki co akceptuje tylko płatności przy użyciu bitcoina… Używanie kart kredytowych jest zablokowane”.

– przekazał Juan Rios Villasmil, za pośrednictwem Twittera.

Ta wiadomość może oznaczać ewolucję postawy wenezuelskiego rządu wobec Petro. Rząd Maduro ogłosił niedawno, że prawie 15% wszystkich płatności za paliwo w całym kraju jest dokonywane przy pomocy rządowej kryptowaluty.

Statystyki te wskazują na gwałtowny wzrost, do którego prawdopodobnie przyczynił się nowy państwowy plan promujący powszechne stosowanie tego tokenu.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion