Deutsche Bank Visa

Nexon dementuje: nie kupujemy Bithumb

Pewne doniesienia medialne z zeszłego tygodnia sugerowały, że Nexon, południowokoreański konglomerat z rynku gier,  jest już właściwie gotowy do przejęcia giełdy kryptowalut Bithumb. Podawano nawet cenę tej zaskakującej transakcji – miało być to około 460 milionów USD. Teraz okazuje się, że był to chyba fake news. Albo po prostu proces został wstrzymany przez kontrowersje dot. tej popularnej platformy służącej do handlu Bitcoinami.

Nexon jednak nie kupi Bithumb!

Wiadomości o przejęciu zostały dziś zdementowane za pośrednictwem największego na świecie portalu piszącego o kryptowalutach. W e-mailu wysłanym do portalu Cointelegraph przedstawiciel firmy Nexon przekazał, że ta „nie zainwestowała w Bithumb” i zdecydowanie nie planuje tego w ogóle robić. Dodano jednak, że wcześniejsze doniesienia mogą mieć coś na rzeczy. „Nie możemy komentować planów inwestycyjnych innych firm” – napisano w komunikacie.

Giełda pod lupą policji

Jeśli zaś wierzyć pogłoskom, potencjalna transakcja dot. sprzedaży giełdy krytowalut była jednak podobno w porządku obrad spółki i to już końcem sierpnia 2020 r. Potem, już we wrześniu, ponoć odbyły się nawet dość konkretne, bardziej zaawansowane rozmowy. Jednak proces ten, jeśli w ogóle jest w toku, wydaje się być bardzo skomplikowany, a to przez trwające dochodzenie policyjne, w którym podmiotem zainteresowania służb jest Lee Jung Hoon, prezes zarządu Bithumb Korea i Bithumb Holdings.

Równolegle trwa dochodzenie w sprawie dyrektora Bithumb w związku z zarzutami dot. oszustwa. To zaś jeszcze bardziej podniosło wątpliwości co do perspektyw giełdy uzyskania prawnie wymaganej rejestracji ze strony władz Korei Płd. Jeszcze gorzej zaczęły wyglądać pomysły dot. rzekomych planów uruchomienia pierwszej oferty publicznej, o których zaczęto mówić w czerwcu 2020 r..

Pomimo co najmniej dwóch nalotów policyjnych na biura giełdy związanych z tymi dochodzeniami, platforma działa i nadal pozostaje topowym miejscem na koreańskim rynku kryptowalut, gdzie można kupić BTC. Do tego jest obecnie szóstą co do wielkości platformą w branży na świecie pod względem dziennego wolumenu obrotu, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bithumb giełdy kryptowalut nexon

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.