Wiadomości

Newsy z rynku krypto #41

W nowym 41. odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia: Bitcoin porusza się wewnątrz trójkąta symetrycznego, którego to wybicie będzie prawdopodobnie skutkowało w […]

Data publikacji: 18 stycznia 2021

bitbay

W nowym 41. odcinku kryptowalutowego podsumowania tygodnia:

Bitcoin porusza się wewnątrz trójkąta symetrycznego, którego to wybicie będzie prawdopodobnie skutkowało w dalszym ruchu na północ lub południe. Obecnie obserwujemy wzmożone wyczekiwanie rynku w kontekście dalszego zachowania cyfrowego aktywa.

Kryptowalutowa firma powiernicza Anchorage stała się pierwszą spółką zatwierdzoną przez OCC, która może ubiegać się o tytuł narodowego banku kryptowalutowego w Stanach Zjednoczonych. Według regulatorów proces weryfikacji był tak samo rygorystyczny jak w kontekście innych instytucji płatniczych. Anchorage Digital Bank będzie zatem na tym samym poziomie regulacyjnym co inne banki narodowe w kraju. Niedawno tymczasowy szef OCC, Brian Brooks stwierdził, że sektor bankowy całkowicie przejdzie na blockchain.

Vonovia, jedna z wiodących firm mieszkaniowych w Niemczech, ogłosiła emisję cyfrowych obligacji o wartości 20 mln euro na blockchainie Stellar. W oparciu o tą innowacyjną implementację dokonany zostanie element transferu praw własności do nieruchomości.

Jak poinformował Reuters, główne instytucje bankowe w Stanach Zjednoczonych mają nadzieję, że rok 2020 i problemy związane z nim minęły. Zmniejszający się jednak poziom zaufania do instytucji bankowych oraz niespotykana jak na ten moment skala dodruku wskazują jednak do, że większość klientów będzie chciało poszukiwać innych sposobów alokacji pieniędzy, na ratunek których może przyjść rynek zdecentralizowanych finansów oraz Bitcoin.

Willy Woo uważa, że hossa bitcoina dopiero się zaczyna, a jego modele  wyceny tego aktywa wskazują na 300 000 dolarów pod koniec tego roku. Jeżeli rzeczywiście kurs będzie podążał wytyczonym szlakiem przez matematyczne modele można by przypuszczać, że szczyt hossy przypada na grudzień tego roku. Przewidywalność modelu Woo przypisuje zakodowanym na stałe cechom Bitcoina.

Po więcej informacji zapraszamy do materiału wideo.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion