Wiadomości

Newsy z rynku krypto #33

W ostatnich latach, za każdym razem, gdy widzieliśmy pojawiającą się siłę w ruchu Bitcoina, nie trwało to długo. Inwestorzy korzystając […]

Data publikacji: 24 listopada 2020

bitbay

W ostatnich latach, za każdym razem, gdy widzieliśmy pojawiającą się siłę w ruchu Bitcoina, nie trwało to długo. Inwestorzy korzystając z gwałtownych ruchów cen aktywa decydowali się na  szybkie czerpanie zysków lub ucinanie w pozycji kiedy straszne.  tendencja jednak się odwraca a inwestorzy coraz bardziej kierują się w stronę  zawierania długoterminowych pozycji  kupna. W tym momencie pomimo zadyszki kursu w okolicach 18000 $ utrzymywanie się kursu powyżej 16 000 dolarów przy akompaniamencie  niesłabnącego wolumenu każe nam wierzyć, że cena BTC może pójść jeszcze dalej, powracając do magicznego poziomu 20 000 dolarów. Na razie prognoza ceny Bitcoina na koniec roku wygląda zachęcająco z prawdopodobieństwem osiągnięcia 2,5 rocznych poziomów.

Kryptowaluta zorientowana na prywatność – Zcash (ZEC) świętowała w zeszłym tygodniu swój pierwszy halving. W miejscu zmian została wprowadzona między innymi aktualizacja, która ustanawia nowy fundusz rozwojowy platformy i usuwa kontrowersyjną, dotychczas funkcjonującą, nagrodę dla założycieli. Według niej 80% nagród za wydobycie nadal będzie trafiać do górników, 8% będzie teraz zarezerwowanych dla Funduszu Głównych Grantów, a pozostałe 12% zostanie podzielone między Electric Coin Company, 7%, a Fundację Zcash, która zbierze pozostałe 5%.

Kolejny atak na platformę umożliwiającą zawieranie pożyczek w zdecentralizowany sposób.  Ofiarą ataku pada tym razem Pickle Finance. Chociaż Pickle Finance twierdzi, że przeszedł dwa niezależne audyty, wydaje się, że nie zrobiło to dużej różnicy. W tym momencie Pickle Finance zaczął doradzać użytkownikom, aby wycofywali się z protokołu, tymczasem cena tokenu projektu spadła o 50% do 10 USD. Istotnym jest, żeby klienci korzystając z tego typu platform otrzymywali zabezpieczenie przed kradzieżą, w przeciwnym razie sektor ten nadal będzie mało interesujący dla poważnych interesantów.

Starszy dyrektor w BlackRock, największym zarządzającym aktywami na świecie funduszu,  twierdzi, że Bitcoin na stałe wpisał się już w globalny system finansowy i tym samym zmienił narrację dotyczącą cyfrowych walut. Według niego flagowa kryptowaluta w dużym stopniu zajmie miejsce złota, ponieważ jest bardziej funkcjonalna niż przekazywanie sobie sztabek jako formy wymiany pieniężnej. Szacuje się, że korporacje oraz fundusze zarządcze są w posiadaniu 4,54% całkowitej podaży Bitcoina,  czyli równowartości 15.3 mld dolarów.

Ekonomiści z MFW dokonujący ekspertyzy  zjawiska argumentują, że obecne ramy  prawne są nieodpowiednie do  wprowadzenia do obiegu CBDC.  badaczesą szczególnie zaniepokojeni tym, jak istniejącą definicją pieniądza można zastosować do tak nowej technologii. Optymistycznie jednak sugerują, że problem jest na tyle prosty, aby go naprawić. Nie obejdzie się najprawdopodobniej bez  przedefiniowania prawa banku centralnego.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion