za

Newsy z rynku krypto #29

2020-10-27
Wiadomości

Zapraszamy na nowy odcinek podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista.

Na wykresie BTCUSD na giełdzie bitstamp widzimy, że zaczyna (na interwale 4  godzinowym)  formować nam się formacja trójkąta zwyżkującego, która jednocześnie jest zapowiedzią do dalszych wzrostów. Wysoce prawdopodobnym jest przetestowanie najwyższego ubiegłorocznego szczytu na poziomie 13800 $. Dalsze zachowanie ceny będzie podyktowane w dużej mierze tym jaki sentyment będzie kierowany w relacji do wirtualnej waluty po nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Po kilkutygodniowym okresie marazmu dla większości zdecentralizowanych protokołów finansowych byki DeFi  wracają do akcji. Ilość wszystkich środków zablokowanych w różnych protokołach zdecentralizowanych finansów wzrosła do rekordowego poziomu  Wzrost nastąpił po osiągnięciu przez Bitcoina nowego szczytu w 2020 roku, wynoszącego 13.200 dolarów oraz prawdopodobnie został zainicjowany przez informacje o wejściu na rynek kryptowalut płatniczego giganta, firmy PayPal. Spencer Noon twierdzi, że hossa dla rynku zdecentralizowanych finansów wkrótce wejdzie w drugą fazę. Niestety jednak wiele tokenów nadal leci w dół osiągając poziomy ponad 40% niższe niż w przeciągu ostatniego miesiąca, w tym znajdują się takie projekty jak: Meta, bZx, Augur, SushiSwap, Swerve i Curve.

PayPal wchodzi z przytupem na rynek kryptowalut. Użytkownicy Paypal, dzięki współpracy z firmą Paxos, będą mogli teraz kupować, przechowywać i sprzedawać cztery różne kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). Jednak to nie wszystko. Kryptowalutowe usługi będą niedługo dostępne dla ponad 346 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że ruch ten przyczyni się do masowego wzrostu popularności kryptowalut. PayPal jest ponadto pierwszą jednostką, która otrzymuje zielone światło w kwestii licencji obrotu wirtualną walutą od Departamentu Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Mimo tego firma PayPal się nie zatrzymuje i jest w trakcie negocjacji dotyczących zakupu firmy powierniczej BitGo. BitGo dostarcza rozwiązania powiernicze, które pozwalają jego klientom, przede wszystkim inwestorom instytucjonalnym, bezpiecznie przechowywać Bitcoina. Jego klientami są np. Coinquista czy Bitstamp.

Posiadacze Dash będą wkrótce mogli uzyskać dostęp do szerokiej gamy zdecentralizowanych usług finansowych dzięki współpracy ze StakeHound. Dzięki tej współpracy użytkownikom będzie oferowana możliwość wygenerowania opakowan a reprezentacji tokenu DASH na łańcuchu ERC-20 zwanym stakedDASH. StakedDASH będzie zbywalny i użyteczny na głównych platformach DeFi, takich jak UniSwap, Aave, Curve i innych.

Informacje od deweloperów wskazują na to, że Ethereum 2.0 zostanie uruchomiony w fazie zerowej jeszcze w tym roku. Funkcja smart kontraktu depozytowego protokołu powinna zostać ogłoszona w tym tygodniu (jest to usługa umożliwiająca wysyłanie ETH między siecią 1.0 a siecią 2.0). Po uruchomieniu łańcucha beacon pozostaje jeszcze zablokowanie 500 000 Etherów do stakingu. Następnie sieć przez kilka tygodni będzie się przygotowywać do oficjalnego startu.  Zielone światło bez możliwości uruchomienia sieci głównej ETH 2.0 w fazie 0 wyraża również firma Quantstamp oferująca swoimi usługami weryfikację kodu oprogramowania.

Po więcej informacji zapraszamy do dzisiejszego odcinka wideo.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności