fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Newsy z rynku krypto #28

Reading Time: < 1 minute Zapraszamy na nowy odcinek podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista. Na wykresie BTCUSD  widzimy mocno chwycę popytowo która pojawiła się po południu 19 października. Obecnie, po […]

Reading Time: < 1 minute

Zapraszamy na nowy odcinek podsumowania tygodnia z giełdą Coinquista.

Na wykresie BTCUSD  widzimy mocno chwycę popytowo która pojawiła się po południu 19 października. Obecnie, po utrzymaniu się dość solidnie powyżej 11000 $ całkiem bezpiecznie zakładać jest, że dotkniemy najbliższego kolejnego punktu przystankowego, na drodze do wzrostów, czyli uprzednio już testowanego pułapu 12000 $ i sprawdzimy tym samym siłę znajdującego się tam oporu.

Giełda OKEx zawiesiła wypłaty aktywów kryptograficznych na swojej platformie, a jeden z założycieli przedmiotem dochodzenia. W tym momencie udało się ustalić, że założyciel giełdy, o którym mowa, nie jest już w żaden sposób powiązany z platformą kryptowalutową. Z drugiej strony wciąż niewyjaśnione pozostają kwestie wstrzymania wypłat. Dyrektor generalny OKEx, Jay Hao, twierdzi jednak, że decyzja o tymczasowym zawieszeniu wypłat została podjęta „z myślą o bezpieczeństwie użytkownika”.

Monero (XMR) notuje pokaźne wzrosty na rynku walutowym podczas gdy jego deweloperzy ogłosili wydanie nowej aktualizacji, która ma jeszcze bardziej wzmocnić prywatność monety. Nowe oprogramowanie ma pozwolić na zwiększenie rozmiaru transakcji o 25% oraz prędkości o 10%. Ponadto wprowadzana jest funkcjonalność, która ma za zadanie ukryć adres IP użytkownika.  Społeczność twierdzi, że jest to jeden z zabiegów zapobiegawczych w kwestii możliwości technologicznego “rozbrojenia” kryptowaluty,  do której to na kwotę wysokości 625 tys. USD nakłania “hakerów” amerykański Urząd Skarbowy.

Jeden z najbardziej oczekiwanych projektów już od 2017 roku, Filecoin w końcu uruchomił swój mainnet. Projekt ma na celu umożliwić zdecentralizowane przechowywanie danych. Kamieniem milowym jest zabezpieczenie już na swoim łańcuchu bloków ponad 570000 terabajtów danych.

Uruchomienie kryptowaluty Facebooka wstrzymane do odwołania. Grupa G7 nadal utrzymuje, że żaden globalny projekt stablecoina nie powinien rozpocząć się, dopóki nie będzie adekwatnie uwzględniał odpowiednich rygorów prawnych.

Po więcej informacji zapraszam do dzisiejszego odcinka wideo.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.