Netflix kupi Bitcoiny – twierdzi Tim Draper

Bitcoin Wiadomości

Miliarder Tim Draper przewiduje, że Netflix będzie następną firmą z listy Fortune 500, która zainwestuje w Bitcoina. Jego zdaniem w […]

bitbay zonda

Miliarder Tim Draper przewiduje, że Netflix będzie następną firmą z listy Fortune 500, która zainwestuje w Bitcoina. Jego zdaniem w kryptowaluty będą też inwestować różnej maści fundusze.

Netflix kupi Bitcoiny?

W nowym odcinku Unstoppable Podcast Draper stwierdził, że gdyby zarządzał finansami giganta, takiego jak Netflix, patrzyłby na BTC jako na potencjalne zabezpieczenie przed wieloma niebezpiecznymi rzeczami, jakie mogą pojawić się na rynku.

– Jeśli jestem dyrektorem finansowym jednej z tych dużych organizacji, mówię: „Musimy posiadać X proc. [oszczędności] w Bitcoinie”, ponieważ jest to zabezpieczenie przed inną walutą, stające się walutą przyszłości. A także zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ rządy drukują coraz więcej ich śmiesznych dolarów – powiedział.

Założyciel Draper Associates dodał też, że dyrektor generalny Netflixa, Reed Hastings, pasuje mu do profilu osoby, która może zdecydować się na umieszczenie Bitcoinów w bilansie swojej firmy.

– Uważam, że Reed Hastings jest bardzo innowacyjnym facetem i cechuje się bardzo kreatywnym sposobem myślenia – pochwalił CEO Netflixa.

Stąd myśl, że platforma streamingowa kupi BTC.

Netflix to topowa telewizja internetowa, oferująca za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Obecnie usługa dostępna jest na całym świecie z kilkoma wyjątkami (z serwisu nie można korzystać np. w Chinach, na Krymie, w Korei Północnej i Syrii ze względu na ograniczenia nałożone na amerykańskie firmy przez rząd USA).

netflixCo z Google i innymi gigantami technologicznymi?

Co zaś z innymi gigantami?

Google mogłoby coś zrobić, ale myślę, że wszyscy oni, Google, Facebook i Apple, próbują stworzyć scentralizowaną walutę, która będzie ich własnością. I jeszcze Amazon. Chociaż Amazon prawdopodobnie wkrótce zacznie akceptować Bitcoiny – dodał Draper.

Mówił też, że różne organizacje na rynku będą coraz częściej i nieuchronnie kupować Bitcoiny. Powód? Poszukiwanie safe haven na czas kryzysu. Do tej grupy mają dojść fundusze emerytalne.

Wiesz, kto jeszcze będzie musiał to zrobić [tj. kupić BTC]? Wszystkie fundusze emerytalne, wszyscy ludzie, którzy są powiernikami i muszą dbać o cudze pieniądze. Będą musieli posiadać trochę Bitcoinów, ponieważ są powiernikami. Muszą zrozumieć wszystkie rynki i zobaczyć, gdzie jest potencjalny zysk, potencjalna strata – stwierdził.

Tagi
bitcoin btc Draper inwestycja w btc netflix

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.